השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

Error: Contact form not found.

פוליאמיד

פוליאמיד הוא למעשה הניילון המוכר לנו בשימושים רבים במהלך היומיום. החומר הוא חלק בלתי נפרד מרשימת החומרים שנמצאים המפעלים שעוסקים בתחום הייצור, ההרכבה וההדבקה. חברות רבות עושות בחומר זה שימוש על מנת לאטום, וגם בשביל לייצב חומרים שונים שאמורים להיות עמידים בחום גבוה. עולם האלקטרוניקה עושה בו שימוש בכל הנוגע לאלמנטים של רכיבים שונים. חברת מחם קשיחים בע"מ  היא חברה שעוסקת בשיווק של רכיבים מכאניים שונים למטרות אזרחיות וצבאיות. בנוסף יש ביד החברה ציוד מתקדם לחיתוך באמצעות לייזר.

מהו פוליאמיד?

הפוליאמיד הוא התהוות של פולימרים שהם קבוצה של חומרים אשר בנויים ממולקולות ענקיות. כל מולקולה כזו מורכבת מיחידות קטנות יותר שנקראים מונומרים והם חוזרים על עצמם בצורה של שרשרת ארוכה. כל מונומר בנוי מאטומים מסוגים שנים. הפולימיד הוא בעל תכונות אשר מתאימות מאוד לעולם התעשייה:

 • הוא מבודד חשמל וחום, עובדה שעוזרת מאוד הן בתחום הבטיחותי והן בנוחות העבודה אתו.
 • החומר אינו פעיל מבחינה כימית. עקב כך הוא בטוח ביותר לעבודה אתו.
 • הפוליאמיד הינו בעל טמפרטורת היתוך נמוכה יחסית לחומרים קרמיים ומתכות שונות.

הפולימרים אשר נמצאים בשימוש האדם מתחלקים לטבעיים ומלאכותיים. בין המלאכותיים ניתן למצוא את הפלסטיק שמיוצרים בתהליך אשר קרוי פלמור. הם נקראים פלסטיק עקב תהליך היצור שלהם שבמהלכו הם הופכים לפלסטיים ואז גם ניתן לעצב אותם בקלות רבה.

חלקים קטנים וחשובים

כל מכונה גדולה היא בסופו של דבר אסופה של חלקים וברגים רבים שכל אחד מהם הוא בעל חשיבות כלשהי. היות שזה המצב, ניתן לשער שכל חלק צריך להיות ברמה הגבוהה ביותר, איכותי ותקין. השימוש בחומרים איכותיים הינו חשוב מאוד ורק חברה מקצועית ומהימנה תוכל לדאוג לכל הפרטים הקטנים.

דווקא החלקים הקטנים הם במקרים רבים אלו שעלולים לאכזב ולהביא לתקלות שונות. פולימרים הם חומרים שצריך לדעת לעבוד איתם, שכן הם רגישים ויש צורך בדיוק רב בעבודה איתם. טעויות אינן באות בחשבון וכל שגיאה עלולה לעלות בזמן רב וגם בכסף. מחם קשיחים נמצאים בתחום כבר שנים רבות והם ללא ספק החברה המובילה בתחום זה.

פוליאמיד לכל דורש – השימוש בניילון בתעשיות שונות

הפוליאמיד הוא אחת ההמצאות החשובות ביותר של העידן המודרני. בשמו המוכר יותר, אתם ודאי יכולים לזהות את הפוליאמיד כניילון. ניילון הוא אחד מחומרי הגלם המוכרים ביותר בכל תעשייה כיום. אמנם, מדובר בחומר שאינו טבעי ולו השפעות על תחום איכות הסביבה. יחד עם זאת, לא נמצא תחליף הולם לשימוש בניילון. לניילון התעשייתי, הפוליאמיד, יש אינספור צורות, מרקמים, צבעים ואפשרויות חיתוך בהם ניתן לעשות שימוש. בגלל הוורסטיליות הרבה הקיימות בפוליאמיד, הוא מהווה גם חומר גלם למוצרים רבים וגם טכניקה קלה לאריזת מוצרים. הניילון הוא חומר זול יחסית ולכן צריכתו עולה עם השנים והוא מהווה חומר גלם מבוקש מאוד. את החומר האיכותי והייחודי הזה ניתן יהיה לרכוש מידיה של חברת מחם קשיחים בע"מ.

אנו מכירים את הניילון בכל מיני צורות, הן בשימוש הבייתי והן בשימוש התעשייתי. אולם כיום יש כמה תעשיות בהן הניילון מהווה חומר גלם מרכזי:

 1. ביגוד – שילוב סיביי ניילון בתוך בגדים מפחית את עלות הייצור ומאפשר יצירה של בגדים בכמויות מסחריות. כמו כן הבגדים עמידים יותר לשנים רבות. תעשיית הביגוד משתמשת בניילון כמעט בכל מוצר- החל מגרביים והלבשה תחתונה ועד למעילים ונעליים.
 2. חבלים – החל מחבלי טיפוס, מברשות שיניים, רשתות דייג, שטיחים ומיתרים. ניילון הוא חומר חזק שיכול לשאת משקלים עצומים ולכן משמש לייצור חוטים וחבלים שונים.
 3. חלקי מכונות – בשל הגמישות הרבה והעמידות לחום, ניילון הוא פתרון מצוין למכנות. יצירת צינורות גמישים, משטחי עבודה ושקיות הרמטיות מיוצרים מניילון לטובת מכונות בפסי ייצור.
 4. בנייה – תעשיית הבנייה משתמשת בפוליאמיד על מנת לייצר סיבים. סיבים אלו משולבים בבטון ובטיח על מנת לעבות את החומר ולספק יציבות למבנים לאורך שנים.

מתאימים את הניילון לדרישת הלקוח

אם אתם צריכים להשתמש בפוליאמיד, אתם בוודאי צריכים להתאים את חומר הגלם לצרכים שלכם. החל מעובי הניילון, ניילון דק לשקיות אריזה או ניילון קשיח יותר למכונות ופסי ייצור. ועד לצבע וצורה, התאמה מושלמת לעיצוב חיצוני, ניילון שקוף או ניילון אטום. אתם יכולים לרכוש את הפוליאמיד בדיוק כפי שאתם צריכים לקבל אותו לטובת המוצרים שלכם. את הניילון ניתן לייצר בכמויות גדולות ולהבטיח איכות גבוה למשתמשים בפרקי זמן קצרים יחסית. הניילון מייצור בסביבה רמטית אשר מבטיחה רמות ניקיון גבוהות. כך תוכלו לעשות שימוש במוצר גם בתעשיות רגישות כמו אוכל או הייטק. כל שאתם צריכים לעשות הוא להחליט בעזרת איש צוות מהם הצרכים שלכם ולבצע הזמנה.

למה משמש פוליאמיד ומהם יתרונותיו?

רוב בני האדם מכירים אותו בשם "ניילון", אבל המונח המדויק יותר הוא פוליאמיד – פולימר סינתטי אורגני שמשרת את המין האנושי במגוון רחב מאוד של דרכים. השם "ניילון" הוא למעשה שם המותג שבחרה חברת דופונט, לאחר שהשלימה את פיתוח החומר החדש ב-1938. עוד כדאי לדעת שבמהלך מלחמת העולם ה-II הסיבים שמבוססים על פולי (הרבה) אמיד (נגזרת יציבה במיוחד של חומצה קרבוקסילית) שימשו לייצור ציוד צבאי מגוון: מצנחים, שכמיות, חבלים, יריעות ועוד. אם בתחילת המלחמה הכותנה שלטה בכ-80% משוק הסיבים העולמי, הרי שבסופה הניילון, כלומר הפוליאמיד, כבר השתלט על נתח שוק נכבד, ולמעשה עוד קודם לכן הצליחה חברת דופונט לייצר גרביים לנשים שהיו חזקות ועמידות יותר בהשוואה לגרבי המשי ולכן הפכו לסיפור הצלחה. היתרונות הרבים של הפולימר הופכים אותו גם כיום לפריט מבוקש מאוד בתעשיות שונות – עם מחם קשיחים בע"מ מובטח לכם ניצול מיטבי שלו לכל צורך שהוא.

 • חבלים וחוטים מכל הסוגים – כולל רשתות, מיתרים, מברשות שיניים, שטיחים, חבלים לטיפוס ועוד.
 • חלקים במכונות שונות – למשל משטחי עבודה, צינורות, חלקים לייצוב, לאיטום ועוד.
 • ביגוד – אין כמעט פריט לבוש שלא משולבים בו סיבי ניילון על-מנת להבטיח מקסימום עמידות ובמקביל להפחית את עלויות הייצור.
 • תעשיית הבנייה – הסיבים של הפולימר משולבים גם בטיח ובבטון על-מנת לעבות את החומר ולהקנות לו יציבות מרבית.

יתרונות הפוליאמיד הם חוזק, גמישות, עמידות לחום ומחיר נמוך. כמו כן, הוא מצטיין בהיבט הבטיחותי בזכות היותו מבודד (גם ביחס לחום וגם ביחס לחשמל) ובגלל שהוא לא פעיל כימית.

הניסיון שעושה את ההבדל

פוליאמיד הוא כאמור חומר פופולרי במיוחד מזה קרוב ל-100 שנים, מאז שהכימאי הגאון וולאס קרות'רס הוביל צוות חוקרים לפריצת הדרך שאפשרה ייצור המוני של סיבים חזקים, גמישים, עמידים וזולים. חברת מחם קשיחים בע"מ משווקת בהצלחה מבחר רחב של פריטים המבוססים על ניילון ועוד שלל מוצרים לתעשייה מאז 1991. אנחנו מייצגים בבלעדיות בארץ חברות נחשבות מכל רחבי העולם ועובדים באופן קבוע מול גופים כמו משרד הביטחון, אלביט, HP, רפא"ל ועוד. הידע העצום שהצטבר אצלנו והמחויבות המלאה לספק לכל לקוח את הפתרון האופטימלי עבורו מבטיחים מקסימום תועלת במינימום עלות.

מה הם היתרונות לשימוש במוצר כמו פוליאמיד?

מבין כל המוצרים שבהם אנו יכולים לעשות שימוש לטובת עולמות התעשייה והייצור המודרניים, יש רק מוצר אחד שהפך את החיים של כל אחד ואחת מאיתנו להרבה יותר קלים ונוחים. אנחנו כמובן מדברים על השימוש בניילון, או בשמו התעשייתי פוליאמיד שהוא כלי נוח מאוד לתפעול, כמעט בכל סיטואציה. הניילון, מתאפיין בתכונות הכימיות גמישות יחסית, הוא משמש כיום כמעט בכל תחום בתעשייה בתור חומר גלם חשוב ומרכזי. לכן, אם אתם רוצים לרכוש פוליאמיד לטובת יצור מסחרי בפס הייצור שלכם, מוטלת עליכם האחריות לבחור מוצר ברמת הגימור הגבוהה ביותר, ולעבוד אך ורק עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. לכן מומלץ לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועיים של חברת מחם קשיחים בע"מ, כדי למצוא את הפתרון שיעזור לכם לעבור ליצור ברמה גבוהה.

העבודה עם פוליאמיד בתעשייה ועולמות הייצור השונים, מאפשרת לשמור על רמה גבוהה מאוד של סטריליות ועל יכולת אדפטציה גבוהה בכל פס ייצור. זאת אומרת, שאם אתם צריכים לייצר שני מוצרים שונים, למשל בעולם תעשיית הרפואה או המזון, אפשר להתאים את הצורה שבה תעשו שימוש בגרסאות שונות של פוליאמיד, על מנת לאפשר את תהליך היצור הנכון ביותר לצרכים שלכם. כמובן שצריך לבצע התאמה על בסיס תכונות כימיות של המוצר ועל בסיס הנדסת ייצור המתאימה לכם, אבל יהיה קל מאוד לבקש מהספק שלכם למצוא ניילון באיכות שאתם צריכים ובכמות שאתם צריכים, כדי למלא אחר כל הדרישות לאורך הדרך.

פוליאמיד – בחירה ששווה לכם את כל ההשקעה

כדי להבטיח שפס היצור שלכם מגיע למצב שיא ההצלחה, תחת התנאים הדרושים לייצור בתחום העיצוב שלכם, אתם חייבים לעבוד אך ורק עם אנשי מקצוע שיש להם גישה על חומרי גלם איכותיים. בוודאי כאשר מדובר על חומר גלם כל כך מרכזי בעולם היצור, כמו פוליאמיד איכותי, אתם חייבים להבטיח שאתם מקבלים את המוצר הכי טוב שיש בכל רגע נתון. לפיכך, הדבר הכי חשוב שאתם יכולים לעשות הוא לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועיים של חברת מחם קשיחים בע"מ, ואנו נמצא בשבילכם את החומר הנכון ביותר לצרכים שלכם.

שתף:
מעונינים ביעוץ?
לקבלת ייעוץ / הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
  חברה לקידום אתרים
  דילוג לתוכן