השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

Error: Contact form not found.

מאווררים וגופי קירור

מאווררים

פתרונות קירור של מאווררים מכל הסוגים AC DC

היטסינק heat sink

מפזרי חום לרכיבים אלקטרוניים, מפזרי חום מיוחדים לרכיבי BGA.

צלעות קירור

צלעות קירור הן חלק במערכות הקירור שתפקידן פיזור אנרגיית החום הלא רצויה במערכת או מכשיר ושחרורה אל הסביבה. בענף האלקטרוניקה נקרא גוף הקירור Heatsink משמש לקירור מעבדים, רכיבי שידור ורכיבי מיתוג הספק. סגסגות אלומיניום בהיותן בעלות מקדם מוליכות חום גבוה מאפשרות פיזור אנרגיית החום ושחרורה אל הסביבה באופן אופטימלי.

צלעות הקירור קולטות אנרגיה בהולכה ישירה מהחלק במכשיר שבו נוצר החום. אנרגיית החום מתפזרת באופן יעיל בצלעות נוכח מקדם המוליכות הגבוה של צלעות הקירור ותכנון מתאים של עובי הצלעות. ופיזור החום מתאפשר באמצעות שטח הפנים הגדול של הצלעות. גיאומטרית, הצלעות מותאמות למעבר אוויר או נוזל והן מוצבות במקביל לזרם האוויר או הנוזל שבסביבת המכשיר.

צלעות קירור אלומיניום

ישנם מקומות שבהם צריך לשמור על קירור אם זה כדי לשמור על טיב המזון, אם זה כדי לבצע הובלה בקירור או אפילו כדי לפזר חום בחדרים שבהם הפעילות והעבודה גורמים ליצירת חדר עם מזג האוויר חם מדי שאינו מאפשר שהייה ארוכה ומצב עבודה תקין. צלעות קירור אלומיניום יסייעו לנו להשיג מטרה זו ואותן תוכלו להזמין אצלנו באתר מחם קשיחים. באתר תוכלו למצוא מגוון רחב של רכיבים מכניים ואלקטרומכניים המשווקים בתעשייה הצבאית ובתעשייה האזרחית כאחד. לפרטים נוספים והזמנות תוכלו ליצור עמנו קשר ונשמח לתת לכם שירות.


Malico

פיתרונות טרמיים ייחודיים

קרא עוד >>

ADDA

קרא עוד >>

TECNOAL

קרא עוד >>


מהן צלעות קירור ולמה הן משמשות?

דמיינו לכם חדר לוהט מרוב אנרגיה, מפעל ובו מכונות רבות שעובדות ואין אוויר לנשום או אפילו מסעדה שבה המטבח רותח מרוב בישולים ועובדים עד כדי כך שלא נעים לעבוד. בכל המקומות האלה ועוד צריך צלעות קירור אלומיניום. צלעות קירור מטרתן למעשה לפזר את החום הלא רצוי ולשחרר אותו אל הסביבה, כאשר פעולה זו עוזרת לשמור על אזור מקורה בעל טמפרטורה מסוימת. גוף הקירור נקרא בשפה המקצועית HeatSink ובאמצעותו ניתן לבצע קירור לרכיבים שונים וכן למעבדים. החומר של האלומיניום מקדמות ומוליכות חום ועל כן מאפשרות קליטה ופיזור של האנרגיה בצורה אופטימלית לשמירה על קירור החדר.

צורות שונות של צלעות קירור אלומיניום

ישנן צלעות קירור מלבניות עם שיניים, אחרות בצורה מרובעת ויש כאלה גם בצורה מעוגלת שדומות למדחפים בסירות פדלים (רק לצורך המחשה). ניתן לבצע הזמנה של צלעות קירור אלומיניום לפי מידות מותאמות אישית ובהתאם לצרכים שלכם.

דוגמה למקומות שבהם משתמשים בצלעות קירור

בדרך כלל ייעשה בהן שימוש בחדרי שרתים של מחשבים, בתוך מעבדים ורכיבים שונים, במפעלים, בחדרי קירור שונים ועוד.

מאווררים כל מתחם בעזרת צלעות קירור אדירות ממדים

אחד האתגרים הגדולים ביותר אשר עומדים בפני כל בעל עסק בתחום התעשייה הוא האוורור במתחם העבודה. אזורי עבודה גדולים מתאפיינים בטמפרטורות חמות מאוד, בייחוד בקיץ אשר מקשות על העובדים להתמודד עם המטלות הנדרשות מהם. כמו כן לא מעט מקומות חייבים להחזיק במערכות אוורור כדי לנדף רעלים שמצטברים בסביבת העבודה ומסכנים חיים. השימוש במזגנים אינו יעיל במקרים אלו, בשל עלויות החשמל הגבוהות והתחזוקה המאתגרת של מזגני ענק. לכן, מרבית בתי העסק בוחרים להתקין מאווררים לתעשייה. המאווררים מורכבים ממנועים חסכוניים ומצלעות קירור אדירות ממדים. לצלעות יכולת גבוה מאוד לייצר סרקולציית אוויר בכל מחסן או מפעל.

צלעות קירור הן מוצר ששינה את סביבת העבודה של פועלים רבים. כיום ניתן לראות שימוש במאווררים עם צלעות קירור במתחמי עבודה כמו:

 1. מחסנים.
 2. פסי ייצור.
 3. עבודות אלקטרוניקה.
 4. מפעלים כימיקליים.

התקנתם של המאווררים, ביחס לשיטות קירור אחרות היא פשוטה, וניתן לבצע אותה בעזרת איש מקצוע. אולם, טרם ההתקנה חשוב לבחור את צלעות הקירור הגודל הנכון על מנת לשמור על פיזור קבוע של אוויר. צלעות גדולות מידי ידרשו מהמנוע לעבוד קשה, כך תעלה צריכת החשמל. צלעות קטנות מידי לא יספקו את האוורור הנדרש. הצלעות מיוצרות ממתכת כדי לשמור על מידות לאורך זמן, והן קלות משקל בכדי לא להעמיס על הצריכה החשמלית של המבנה.

עבודה בתנאים אידיאליים עם צלעות קירור

בתור מנהלי עבודה בתחום התעשייה אתם רוצים לשחק תמיד על המאזן בין תנאי עבודה מעולים לחסכון בהוצאות העסק שלכם. בתחום האוורור לא תמיד אפשר להתפשר. בייחוד כאשר אתם מתעסקים עם חומרים כימיקליים שיכולים לסכן את בריאות העובדים שלכם, אתם חייבים לבחור במערכת צינון מהשורה הראשונה, כולל צלעות קירור חזקות ואפקטיביות. הטיפול באוויר הדחוס משבבים, או מלא הכימיקליים הוא חיוני גם כדי לעמוד בדרישות החוק וגם כדי להימנע מסכנת חיים לכל מי שעובר באזור.

בבואכם לבחור את מערכת הקירור למפעל שלכם אתם צריכים להתאים את המנגנון לגודל המתחם אם מדובר במתחם רחב מאוד שווה לפצל את המערכת לכמה מאווררים שיוכלו לשאת בעומס. בחרו במנוע חזק, אך חסכוני. ובעיקר השקיעו בעיצוב צלעות קירור שמתאימות לכם, כדי להימנע מתיקונים ושיפוצים בעתיד. אל תחששו להיעזר באיש מקצוע שיכול להעריך בדיוק איזו מערכת קירור תהיה האפקטיבית לכם ביותר. ייעוץ מקצועי מידיה של חברת מחם קשיחים יכול לחסוך לכם כסף רב.

גופי קירור

רכיבים שונים במערכות תעשייתיות מכל הסוגים עלולים להתחמם באופן משמעותי מאוד תוך כדי פעולה. על-מנת להגן על הציוד הרגיש לטמפרטורות גבוהות נדרשים פתרונות אפקטיביים. אופציה אחת לצינון מכונות ורכיבים שעלולים להינזק עקב חום גבוה, הינה מאווררים תעשייתיים. אופציה נוספת הינה גופי קירור שמותאמים ספציפית למכונה. בכל מקרה חשוב לבחור את הפתרון באופן מושכל, כך שמצד אחד תושג בטיחות מרבית והטמפרטורה בכל נקודה בקו הייצור לא תעלה על זו הרצויה, ומצד שני העלות הכלכלית לא תהיה מופרזת. למחם קשיחים בע"מ ניסיון רחב היקף בהתאמת כל סוגי המוצרים לתעשייה לצרכים השונים – ובפרט במציאת פתרונות הקירור הנכונים ביותר עבור כל לקוח.

גופי קירור – תכנון מדויק שמבטיח מקסימום תועלת

 • סוג המוצר – כאמור ניתן להבטיח טמפרטורה מבוקרת בחלל מסוים או בחלק ספציפי של מכונה הן בעזרת מאווררים עוצמתיים והן באמצעות צלעות קירור שמיוצרות מחומרים בעלי מוליכות חום מתאימה. בחירת סוג המוצר היא השלב הראשון בדרך לפתרון האופטימלי.
 • מיקום – כשהאופציה המתאימה לקירור היא מאוורר, המיקום שלו הוא קריטי. גם את צלעות הקירור חובה למקם באופן מושכל, על סמך תכנון מדויק, כך שתימנע התחממות יתר.
 • גודל – גוף קירור גדול מדי צורך כמות גדולה של חשמל ומכביד על תקציב ההוצאות של העסק באופן שאינו מחויב המציאות (וגם מבחינה אקולוגית מדובר בשגיאה!). גוף קטן מדי עלול לא לעמוד ביעד, ולכן נדרשת בחירה מדויקת מאוד. במקרה של צלעות קירור יש חשיבות רבה גם לשטח הפנים ולמבנה הצלעות.

עשרות שנות פעילות בתחום גופי קירור ושורה ארוכה של לקוחות מעריכים

מחם קשיחים בע"מ פועלת כחברה עצמאית בתחום שיווק המוצרים לתעשיות מאז 1991. בהתאם סיפקנו כבר מגוון רחב מאוד של גופי קירור לחברות ולגופים מובילים בארץ, וביניהם משרד הביטחון, אלביט, קמטק, אורביטק, רפא"ל ועוד. אנחנו מקפידים על אפיון מדויק של כל צורך, ועל המלצות שמבוססות על יושרה מוחלטת. מחם קשיחים בע"מ מייצגת בבלעדיות כמה מהיצרניות הבולטות בעולם בכל הנוגע לצלעות קירור ומאווררים תעשייתיים, ולכן יש לנו את היכולת להבטיח – וגם לקיים – פתרון אידיאלי בכל קו ייצור ובכל מקום.

צלעות קירור

בכל מקום שבו מצטברת כמות גדולה של אנרגיית חום, עלול להיגרם נזק של ממש לרכיבים שונים ולציוד רגיש. בהתאם נדרשים פתרונות להורדת הטמפרטורה ואחד היעילים שבהם הוא צלעות קירור, שאותן ניתן למצוא במחסנים, במפעלים שמתבצעות בהם עבודות אלקטרוניקה, בתעשייה הכימית ובמקומות נוספים. על-מנת להפחית את עומס החום למינימום חשוב לתכנן נכון את המערכת, ובפרט את מבנה הצלעות, גודלן והמיקום המדויק שלהן ביחס למכשיר שמייצר ופולט חום. הניסיון הנרחב של מחם קשיחים בע"מ הוא בסיס מצוין לשימוש מיטבי בצלעות הקירור המתאימות – ובכך להבטיח מקסימום הגנה.

התקנת צלעות קירור – דגשים חשובים

 • החומר שממנו עשויות צלעות הקירור – החומר המומלץ ביותר הוא סגסוגות אלומיניום. הסיבה העיקרית לכך היא מוליכות החום המעולה של חומר זה, כך שאנרגיית החום תפוזר ביעילות מרבית.
 • גודל – אם צלעות הקירור יהיו קטנות מדי, התוצאה תהיה ירידה בטמפרטורה אבל עדיין חום רב מדי. צלעות גדולות יתר על המידה מובילות לצריכת חשמל גבוהה יתר על המידה. אמנם באופן עקרוני פתרון זה חוסך חשמל בהשוואה למזגנים, אבל כדאי כמובן למקסם את היתרון הזה (שהחשיבות שלו היא גם כלכלית וגם אקולוגית).
 • התאמה למערכת – צלעות הן פתרון קירור יעיל עבור מעבדים, רכיבי מיתוג הספק ועוד ציוד אלקטרוני שמתאפיין מטבעו ברגישות רבה לחום. בחדרי שרתים ומחשבים צלעות לקירור הן חובה וגם במקומות שנעשה בהם שימוש בכימיקלים, שעלולים להיות מזיקים, נדרשים קירור ואוורור יעילים במיוחד.
 • מבנה שמבטיח שטח פנים מדויק – את צלעות הקירור ניתן לעצב בצורות רבות: עם שיניים או בלעדיהן, מעוגלות או מרובעות, ועוד. המבנה משפיע במידה רבה על שטח הפנים ובהתאם על יעילות הפתרון.

צלעות קירור בהתאמה אישית לצורכי הלקוח

עם צלעות קירור שהותאמו במדויק למאפייני החלל ולצרכי המערכת שעליה רוצים להגן ניתן לשמור על טמפרטורה מבוקרת בעלות שוטפת נמוכה. מחם קשיחים בע"מ מספקת ייעוץ מקצועי שיעזור גם לכם להבין מהם בדיוק הצרכים שלכם ומהו הפתרון המיטבי עבורם, ובנוסף משווקת צלעות מכל הסוגים של יצרניות איכותיות ואמינות מארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק. השירות כולל גם ליווי צמוד עד להשלמת התקנת הצלעות והפעלתן לשביעות הרצון המלאה של כל לקוח.

איך להתקין גופי קירור איכותיים, בצורה מאוזנת?

ההקמה של מפעל חדש יוצרת כל מיני דרישות שלא תמיד חשבתם שתצטרכו להתמודד איתן. למשל, כאשר מדובר על תהליך ההקמה של מפעל שבו יש חשיבות עליונה לשימוש בחומרים כימיים, ההתקנה של מערכת גופי קירור יוקרתיים, היא אחת מהמשימות הכי חשובות והכי מרכזיות של תהליך העבודה כולו. בבואכם לבחור מערכת גופי קירור, עליכם לתת את הדעת על מגוון רחב מאוד של פרמטרים ודרישות, והכל כדי שתוכלו למצוא גופי קירור שעומדים בסטנדרטים שלכם, ושומרים על סביבת המפעל בטיחותית לכולם. כדי לקבל את הייעוץ והליווי הדרוש לכם לאורך הדרך, עליכם לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועיים של חברת מחם קשיחים בע"מ ואנו נעזור לממש את כל הדרישות עם גופי קירור של היצרנים המובילים בארץ ובעולם.

כחלק מהחשיבה על רכישה של מערכת גופי קירור, אתם צריכים גם להבין כיצד ניתן להתקין את גופי הקירור במרכז העבודה שלכם. זאת אומרת, שצריך לחשוב גם על האופן שבו מערכת הקירור מתחברת למערכת המים, ועל האופן שבו אתם יוצרים סביבה בטיחותית לכלל העובדים במקום העבודה שלכם. לפיכך, המשימה המרכזית שעומדת לנגד העיניים שלכם תהיה כמובן שילוב הכוחות שבין אנשי הייצור לבין אנשי ההתקנה, כדי להבטיח שהם מדברים באותה שפה ומצליחים להביא לכדי מימוש את כל הדרישות הטכניות שלכם. אתם תמיד חלק מהתהליך, אבל לפעמים הידע של אנשי המקצוע יכול להיות מורכב ומאתגר מידי, ואתם תדרשו לקבל תשובות לשאלות, דווקא מהם. לכן, אתם צריכים להיות אקטיביים ולנסות למצוא את האדם שייתן לכם את הביטחון בתהליך העבודה המורכב הזה.

תכנון והבנה של מערכות איכות

לאורך שנים רבות של עבודה בעולמות התעשייה, והכרות עם הסטנדרט המבוקש בתחום, אנשי הצוות של חברת מחם קשיחים מסוגלים לתת תמיכה בדרישות שונות של לקוחות על מנת לבצע ייצור והתקנה של מערכות גופי קירור יוקרתיות. מה שאומר, שאתם יכולים להציל את הסמכות לידיים שלנו, ואנו נעשה מעל ומעבר על מנת לאפשר לכם ליהנות ממוצר יוקרתי בתנאים הכי טובים שיש.

שתף:
מעונינים ביעוץ?
לקבלת ייעוץ / הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
  חברה לקידום אתרים
  דילוג לתוכן