השאיר פרטים ונחזור אליך בהדקם

Error: Contact form not found.

ידיות למכונות

הן נמצאות שם תמיד. קטנות עד כדי כך שאיננו שמים אליהן לב, אך הן מורגשות בהחלט בעת נשיאת חפצים או הזזתם. ידיות למכונות הן אחת ההתקנים החשובים ביותר, ובלעדיהן לא ניתן יהיה להפעיל את המכונה כראוי. אנחנו בחברת מחם קשיחים בע"מ מייצרים ידיות איכותיות למגוון רחב של מכונות תעשייתיות, וכן מוצרים כמו גלגלים לתעשייה, יריעות גומי או בולמי זעזועים.

ידיות למכונות והשימושים שלהן בתעשייה

הידיות התעשייתיות מותקנות בהתאם לדרישות של הלקוחות ולסוג המכונה. קיימים סוגים שונים של ידיות שכדאי להכיר:

 • ידיות נשיאה – לעתים יש צורך להעביר את המכונות הניידות ממקום למקום. לשם כך, מותקנות ידיות נשיאה העשויות מאלומיניום או מפלסטיק. מדובר בידיות חזקות המאפשרות נשיאה בטוחה.
 • ידיות מכופפות – ידיות אלה בעלות צורה נוחה המותאמת במיוחד לפתיחה, נשיאה ושימוש. הצורה של הידיות האלה מתאימה למכונות המופעלות באופן ידני על ידי העובדים.
 • ידיות גמישות – ידיות מסוג זה מתאימות למכשירים ולמכונות ניידות שיש צורך להעביר ממקום למקום. הגמישות של הידיות מבטיחה שהן לא תישברנה בזמן העברת הפריטים הכבדים.
 • ידיות משיכה – במקרים מסוימים יש צורך למשוך רכיבים של מכונה כדי להפעילה, לתקן אותה או להחליף את רכיביה. לשם כך מותקנות ידיות משיכה איכותיות.

מאיזה חומר עשויות הידיות?

ידיות למכונות עשויות ממתכות שונות, אם כי הנפוצה ביניהן היא האלומיניום. מתכת האלומיניום מיוחדת בכך שמדובר בחומר קשיח מצד אחד, וקל מצד שני. כך, ידיות העשויות מאלומיניום עמידות בפני תנאי המפעל הקיצוניים (חום, פליטת חומרים כימיים שונים), ומאידך הן קלות משקל ואינן מעמיסות על המכונה. שנית, האלומיניום הוא חומר גמיש, וניתן לייצר ידיות מכופפות או ידיות משיכה. נוסף על כך, לאלומיניום מראה אסטטי ייחודי והוא מתאים לא רק לייצור ידיות למפעלים, אלא גם לשדרוג העיצוב בבתים. מעבר לכך, האלומיניום יציב, נוח לתחזוקה וניקיון ועלותו אינה גדולה ביחס לתכונות האיכותיות שלו.

מי מזמין את הידיות?

ידיות למכונות מבוקשות על ידי מפעלים רבים, החל ממפעלי התעשייה הגדולים שבהם מותקנות מכונות לפס ייצור וכלה בבעלי עסקים קטנים המחזיקים מכונות פשוטות יחסית. הידיות הופכות את השימוש במכונה לנוח ומהיר ומאפשרות לבעל המפעל לחסוך בזמן עבודה יקר.

הידיים שלכם בתעשייה – ייצור ידיות למכונות על פי דרישה

כל מפעיל מכונות מכיר את העבודה שלו בעל פה ועושה באופן אוטומטי פעולות שונות על מנת להפעיל את המכונה. לפעמים העובדים כל כך רגילים לתפעול מכונות שהם לא נותנים את הדעת לחשיבותן של ידיות למכונות. הידיות הן צורת ההפעלה העיקרית של המכונה והן מאפשרות לכל עובד להשלים את המטלה שלו על הצד הטוב ביותר. ייצור ידיות למכונות הוא יצור מותאם לסוג המכונה ולתפעול שלה. הייצור חייב לעמוד באמות המידה המתקדמות ביותר כדי לשמור על עבודה תקינה ובטיחות העובדים במפעל. לכן לפני כל ייצור חייבים לעשות תהליך תכנון והתאמה לדרישות המפעל והמכונה עצמה.

ייצור מחומרים מתקדמים – ידיות למכונות בשירות תעשייה

כאשר מתחילים פרויקט לייצור ידיות לתעשייה אי אפשר להתעלם מהשימוש העתידי בידית בעת בחירת חומרי הגלם. רוב הידיות עשויות מאלומיניום- מתכת קלת משקל אשר מאפשרת עיצוב נוח לכל מטרה. האלומיניום הוא חומר שאינו משנה את צורתו בקלות ולכן יכול לעמוד בלחצים ובתנאים מאתגרים לאורך זמן. תנאי הסביבה של מפעלים רבים חושפים את הידיות לחומרים מסוכנים, למזג אוויר קיצוני ולשעות רבות של שימוש רצוף. לכן הידיות חייבות להיות עמידות מאוד וחזקות.

תכנון ארגונומי מופתי

בגלל שידיות למכונות הן כה חשובות לתפעול המכונה, חשוב לתת את הדעת על עיצובן בצואה נוחה למשתמש. ידיות נשיאה מאפשרות לפועלים להרים את כל משקל המכונה ולהבטיח מעבר חלק ממקום למקום. ידיות משיכה מפעילות חלקים שונים בתוך המכונות ולכן חייבות להיות ארוכות מאוד אך גם חזקות. ידיות פתיחה או סיבוב הן בעלות צורה ייחודית להפעלת חלקים שונים במכונה. לכל ידית יש את היעוד שלה ועל כך יש לחשוב על עיצוב מיוחד שיתאים גם למשימה וגם למפעלי המכונה עצמה. תשומת הלב לפרטים הקטנים מקלה על חיי העובדים ומאפשרת להם לבצע את מטלות היום יום בצורה בטוחה ומהירה, על מנת לשמור על קצב עבודה קבוע. למרבית הידיות יש גם מרקמים שמסייעים לעובדים לשמור על יציבות האחיזה- למשל בידיות נשיאה אשר חייבות להיות חזקות מאוד ולא מחליקות.

לכל מפעל שבו יש מכונות יש דרישה לידיות מסוגים שונים. ועל כן מומלץ יהיה לפנות אל חברת מחם קשיחים בע"מ, בכדי לוודא את ייצורן המקצועי והאמין ביותר.

ידיות למכונות תעשייתיות

הידיות הן אולי לא הפריט שמושך הכי הרבה תשומת לב כשמתבוננים במכונה כזו או אחרת, אבל בהחלט יש להן השפעה על נוחות השימוש ואיכות העבודה. בהתאם גם בחירת ידיות למכונות מחייבת תשומת לב – גם כשמדובר בידיות שמסייעות להעברה נוחה של המכונה ממקום למקום, בין אם אלה ידיות משיכה שמטרתן תפעול יעיל של המכונה, ובין אם כל סוג אחר של ידיות. למחם קשיחים בע"מ ניסיון רב בתחום ויכולת מוכחת להתאים את הידיות האופטימליות לכל צורך ובכל מסגרת תקציב.

הדגשים החשובים בבחירת ידיות למכונות

על-מנת להבטיח מענה מלא ומדויק למאפיינים הספציפיים של כל מכונה ולאופן השימוש בה, חשוב להתייחס לדגשים הבאים:

 • החומר שממנו מיוצרת הידית – השיקול המרכזי בבחירת הידיות לכל סוגי המכונות הוא החומר שממנו יהיה עשוי הפריט. במרבית המקרים הידיות עשויות ממתכת, ובעיקר אלומיניום – בגלל שמדובר בחומר קל משקל מצד אחד ומצד שני קשיח ועמיד להפליא. האלומיניום מתאפיין גם באסתטיות מרשימה, התחזוקה שלו פשוטה ובמבחן העלות-תועלת הוא זוכה לציון גבוה במיוחד. חומרים אפשריים נוספים הם פלסטיק ונירוסטה.
 • גמישות – בחלק מהמקרים חשוב מאוד שהידיות המותקנות במכונה תהיינה גמישות. על-מנת שידיות מכופפות או גמישות לא יישברו תוך כדי שימוש שוטף או ניוד של המכונה, נדרש תכנון מדויק של הידית ובנוסף מומלץ במיוחד להשתמש באלומיניום.
 • תכנון ארגונומי מוקפד – על-מנת להבטיח שימוש יעיל שלא מסכן את בריאות העובדים גם בתפעול אינטנסיבי של המכונה, חשוב להיצמד לעקרונות ארגונומיים בסיסיים.
 • עמידות – ייצור הידיות חייב להיעשות באופן אחראי, כך שכל ידית תמלא את ייעודה במשך שנים רבות והתועלת תהיה אכן מרבית.

זיהוי מדויק של הצורך ומציאת מענה מושלם

הידע רחב ההיקף של חברת מחם קשיחים בע"מ בכל הנוגע לידיות עבור מכונות מכל הסוגים, והמיומנות בייצור מבטיחים מענה מושלם לכל צורך. השירות שלנו מבוסס על קשב מלא ועל זמינות גבוהה שמבטיחה היענות מידית לכל בקשה. רשימת הלקוחות שכבר קיבלו מאיתנו ידיות למכונות ברמה גבוהה במיוחד ובמחיר תחרותי כוללת בין השאר את רפא"ל, התעשייה האווירית, HP-INDIGO, אלביט ועוד גופים מובילים בשוק האזרחי והצבאי.

איך לבחור ידיות למכונות?

אם יש דבר אחד מאתגר במיוחד בתהליך ההקמה של מפעל חדש, הוא תהליך ההקמה של פס ייצור. על פי רוב, יש כל מיני דרישות טכניות שמאוד חיוני להצליח להשלים לפני תחילת הפעילות הרשמית של המפעל, כאשר בראש ובראשונה עומדת היכולת ליצור סביבת עבודה בטיחותית לכל אנשי הצוות במפעל. כאשר אתם מתעסקים עם מכונות כבדות ומורכבות, אי אפשר לבצע הפעלה של המכונות מבלי שיש לכם ידיות למכונות אשר מרחיקות את העובדים מאזור הסכנה השונים. אי לכך ובהתאם לזאת, רגע לפני פתיחת המפעל שלכם, אתם נדרשים לפנות לעזרת אנשי הצוות המקצועי של חברת מחם קשיחים בע"מ, לקבלת ייעוץ מקצועי ולבחירת ידיות למכונות בסטנדרט הכי גבוה שיש, בתחום הייצור שלכם.

הבחירה של ידיות למכונות היא עניין מורכב למדי, אשר קודם כל תלוי באופן שבו אתם עושים שימוש במכונה. בהתאם לאופן הפעלת המכונה, כמו גם בהתאם לפתרון שהמכונה מספקת בתהליך היצור, ניתן לבחור ידיות שמבטאות את הפעולה בצורה קלה ובטיחותית. יחד עם זאת, אתם צריכים לחשוב גם על התחזוקה השוטפת, ולוודא שאתם בוחרים בידיות שיהיה לכם קל להחליף בהמשך הדרך במקרה ובו מתגלה בעיה בידיות. בדיוק מהסיבה הזו, מנהלים רבים בעולם התעשייה בוחרים לרכוש כמות גדולה יחסית של ידיעות למכונות, כבר בשבועות הראשונים לפעילות המפעל, כדי לאחסן אותן ולהגיע למצב שבו אפשר לבצע פעולות תחזוקה במהירות וביעילות.

ידיות למכונות – החלטה שימושית וחיונית המשלימה את פס הייצור

בהסתכלות רחבה על כלל שלבי ההקמה של המפעל, הרכישה של ידיות למכונות יכולה להיות רכישה יחסית זניחה. אבל, ההשפעה של ידיות למכונות על חיי היום יום של העובדים שלכם, היא השפעה נרחבת במיוחד אשר יכולה לשנות לגמרי את תנאי הפעילות בחלל התפעולי שלכם. אל תחששו להשקיע זמן ומחשבה בחיפוש אחרי ידיות למכונות בסטנדרט הגבוה ביותר, אשר יצרו סביבה בטוחה. ובמקרה הצורך, ניתן ואף רצוי לפעול ביחד עם אנשי מקצוע, כמו צוות חברת מחם קשיחים, שיכולים להבין את הצרכים שלכם ולמצוא מענה נכון לכל סיטואציה.

שתף:
מעונינים ביעוץ?
לקבלת ייעוץ / הצעת מחיר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
  חברה לקידום אתרים
  דילוג לתוכן