חייגו עכשיו:  03-9626516

צירים לדלתות

כל דלת כניסה או פנים מורכבת על גבי צירים שמאפשרים לה להיפתח ולהסגר בצורה נוחה ובטוחה. צירים לדלתות הם האלמנט אשר מחזיק את הדלת, על כן עליהם להיות חזקים דיו ומותאמים למשקלה וגודלה של הדלת. מדובר על עולם רחב של חומרים וזוויות שמוטב שיהיה מדויק ואמין. מחם קשיחים בע"מ היא חברה לשיווק מוצרים טכניים שונים ביניהם גם צירים לחלונות ודלתות מכל הסוגים. איכותם של הצירים היא חשובה מאוד על מנת שהם יוכלו לתפקד במשך זמן רב ללא תקלות וקלקולים.

 

מהי החשיבות של צירים לדלתות?

מפעלים רבים ממוקמים בתוך מבנים גדולים מאוד ומחולקים לאולמות יצור שכל אחד מהם דורש תנאים שונים. בין אולמות היצור והחדרים ישנן דלתות שמפרידות ומהוות סימן לכך שכאן מתחיל תחום אחר. חשיבותם של צירים לדלתות טמונה בנשיאה של משקל הדלת בצורה בטוחה מבלי לסכן את המשתמשים. ישנם צירים מסוגים שונים ומחומרים שונים:

 • אם מדובר על דלת כבדה, סביר להניח שהיא תהיה כרוכה בשימוש בצירים מפלדה או מתכת כלשהי חזקה.
 • ישנם צירים שעשויים מפלסטיק קשיח אך נעשה בהם שימוש במקרים שמדובר על דלתות קלות או לא גדולות מידי.
 • במקומות שיש בהם לחות גבוהה כמו מקררים או מקומות טחובים ניתן להשתמש בצירים מפלדת על חלד או נירוסטה.
 • דלתות הם מוצר אשר משתמשים בו ללא הפסקה ועל כן ישנה חשובות לכך שהצירים יהיו איכותיים ובעלי כוח סיבולת גבוה.

 

צירים הידראוליים

קיימות שיטות שונות על מנת לשלוט בעוצמת הסגירה של דלת וניתן לשלוט על ידי הכנסת מערכות הידראוליות שייסעו בסגירה ופתיחה של דלתות כבדות במיוחד. ישנם גם מוצרים שכל תפקידם הוא לסייע בסגירת הדלת. אלו מתאימים למקומות בהם על הדלת להישאר סגורה כל הזמן. מחזירי דלתות הם פתרון ביטחוני וניתן להתקין אותם בקלות רבה.

כל דלת שמותקנת אמורה להיות תקינה לאורך כל שעות היממה, כדאי לערוך ביקורות מדי תקופה מסוימת ולחפש תקלות שונות. אם ציר יצא מהמקום או שהוא חורק אז חשוב להזמין בעל מקצוע שיטפל בבעיה ויחליף את הציר התקול.

 

סוגי צירים לדלתות

צירים הם רק חלקים קטנים מתוך עולם שלם של רכיבים מכניים ואלקטרומכניים שאנו מספקים אצלנו בחברת מחם קשיחים בע"מ. החברה מספקת מוצרים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר ובעלי תקן ISO לתעשייה האזרחית והצבאית. החלקים מיובאים מארה"ב, אירופה ומהמזרח הרחוק והחברה מאפשרת גם חיתוכים מדויקים בהתאמה אישית של חומרי גלם ורכיבים שונים בהתאם לצרכים של כל לקוח. לפרטים נוספים והזמנת צירים לדלתות או רכיבים אחרים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

סוגים שונים של צירים לדלתות

 • צירים לדלתות כבדות – דלתות אש, דלתות פלדלת ודלתות חירום נחשבות לדלתות כבדות במיוחד ועל כן צריכות צירים חזקים במיוחד שיעמדו בעומס ובדחיפות שבה משתמשים בדלת.
 • צירים לשערי ברזל – שערי ברזל נפוצים לא רק בכניסה לבתים פרטיים אלא גם בכניסה למתחמים עסקיים וציבוריים שונים כמו גנים, בתי ספר, פארקים ועוד.
 • צירים לחלונות – חלונות של ממד, חלונות סורגים, חלונות עץ ומרבית סוגי החלונות למעשה בנויים על צירים לפתיחה וסגירה של החלונות (אולי למעט חלונות הזזה) ועל כן צריכים צירים מתאימים.
 • צירים לדלתות קלות – כשמדברים על סוגי צירים לדלתות לרוב מדברים על צירי ספר או צירים הידראוליים המתאימים לדלתות קלות. צירים הידראוליים מסיביים יותר יכולים להתאים גם לדלתות כבדות.
 • צירים סמויים – במידה ואתם רוצים מראה אסתטי של הדלת בחלק מסוגי הדלתות ניתן יהיה להתקין צירים סמויים.
 • צירים קפיציים – למקרה ומישהו שכח לסגור הדלת היא תיסגר אוטומטית באמצעות הצירים הקפיציים.

 

סוגי צירים לדלתות – כמה זה עולה ואילו כדאי להזמין?

המחיר משתנה בהתאם לסוג הציר ולכמות בהזמנה כמובן. ישנם צירים שעלות הבודדת היא כמה שקלים לציר ואחרים שיכולים לעלות בין כמה עשרות/מאות שקלים לציר, שוב, בהתאם לסוג הצירים ולכמות בהזמנה. צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.

 

צירים לדלתות כבדות

לצירים יש חלק משמעותי באחזקה של דלתות, חלונות ושערים. הם אחראיים למעשה על תנועה הפתיחה והסגירה של פריטים אלו ועל תפקודם המלא באופן שוטף. חברת מחם קשיחים בע"מ מתמחה בשיווק רכיבים מכניים שונים וכן רכיבים אלקטרומכניים ומספקים אותם לתעשייה האזרחית והצבאית בישראל. החברה הנה המשווקת המורשת של חלקים אלו המיובאים מארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק ומספקת אותם לייצור ותעשייה של מפעלים ובתי עסק בישראל כבר קרוב ל-3 עשורים. החברה בעלת ניסיון רב בתחום ותוכל לייעץ לכם גם לגבי חלקים מותאמים אישית שתוכל לספק לכם בהתאם לצרכים שלכם. צרו קשר באתר או בטלפון לפרטים נוספים.

 

סוגי צירים לדלתות כבדות

 • צירים לדלתות מילוט ודלת אש – דלתות מילוט ודלתות אש הנן דלתות כבדות שלרוב יהיה מותקן בהן גם מנגנון סגירה אוטומטי כך שלחץ הפתיחה והסגירה על הצירים הנו גדול יותר מאשר בדלת רגילה, זאת ללא קשר לכך שהדלת גם כך כבדה יותר מדלת רגילה.
 • צירים לדלתות פלדלת – ציר בקוטר 18 מ"מ בדרך כלל המתאים לדלתות פלדלת שהן כאמור מהדלתות המאובטחות ביותר במשרדים ובתים שונים ועל כן החשיבות הגבוהה לצירים איכותיים, חזקים, עמידים ובעלי רמת בטיחות גבוהה.
 • צירים לשערי ברזל – שערי ברזל נפוצים גם בבתי קרקע פרטיים אך גם בכניסה/יציאה של מפעלים, בתי ספר, גני ילדים ועוד. צירים אלה לרוב יהיו בנויים עם 2 כנפיים ומותאמות לריתוך.
 • צירים לדלתות כבדות – כל דלת כבדה דורשת צירים עבים וחזקים יותר שיוכלו לעמוד באחזקת הדלת ובשימוש תעבורתי גבוה.
 • צירים לחלונות ברזל – חלונות ממד, חלונות סורגים ועוד

 

כמה עולים הצירים?

מחירי הצירים ינוע בדרך כלל כמה שקלים בודדים לציר ועד מאות שקלים לציר. תלוי כמובן בסוג הציר, בכמות הרכישה, בעובי שלו, באיכות חומר הגלם ועוד.

 

צירים לדלתות מתכת

צירים הם חלק מרכזי בכל דלת, חלון או שער כיום ועם אינספור סוגים של צירים חשוב לדעת כיצד להתאים את הצירים הנכונים לסוג הדלת. אנו במחם קשיחים בע"מ מתמחים באספקת רכיבים שונים לתעשייה הצבאית והאזרחית כאחד ופועלים כמשווקים מורשים של מוצרים אלה בישראל. בין לקוחות החברה נמנים מחברות הייצור הגדולות והמובילות בישראל המזמינות מאתנו חלקים רבים, לרבות צירים לדלתות מתכת, מנעולים, קשיחים, ידיות, ברגיי סגירה, נעילות מכניות, מאווררים, גופי קירור ועוד. לפרטים נוספים והזמנות צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

היכן משתמשים בדלתות מתכת?

בכל חלל למעשה יש אזור כניסה ויציאה שככל הנראה תחום בדלת כלשהי. במקומות מסוימים נהוג להשתמש בדלתות מתכת. דלתות אלה לרוב נוחות יותר לתחזוקה, ניתן לצבוע ולעצב אותן בקלות בכל עיצוב שרוצים, נוח להדביק עליהן טפטים במידת הצורך והן מאובטחות יותר לרוב מדלתות עץ פשוטות למשל, דלתות זכוכית ודלתות פלסטיק. לרוב נשתמש בדלתות מתכת במחסנים ומתחמי אחסון, לעתים תהיה זו דלת חיצונית המגינה על מתחם פנימי מסוים ולעתים אלה יהוו דלת כניסה למפעלים, מתחמי ייצור ועוד.

 

סוגי צירים לדלתות מתכת:

 • צירי פיבוט – צירים אלה נפוצים בדלתות ושערים, גם דלתות מתכת כמובן. אלה נפוצים יותר בבתי חולים. הם מיועדים לפתיחת דלתות משני הכיוונים. כמו כן אלה מומלצים לנשיאת משקל רב ומתאימים בשל כך גם לדלתות מתכת כבדות.
 • צירי ספר – מומלצים לדלתות מכל מיני סוגים ביניהם גם לדלתות מתכת.
 • צירים קפיציים – אם יש לכם שער מתכת לדוגמה בכניסה לגן ילדים ואתם רוצים להיות בטוחים שהוא תמיד סגור כדי שאף ילד לא יברח החוצה מבלי שתשימו לב לכך – הרי שצירים קפיציים שסוגרים את הדלת אוטומטית יהיו חיוניים מאוד.

חשוב לבחור בצירים הנכונים המתאימים לגודל וכובד הדלת שלכם. להתייעצות צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

 

מה חשוב לדעת לפני שרוכשים צירים לדלתות המבנה שלכם?

לפעמים אנחנו לא שמים לב למוצרים הזניחים שמקיפים אותנו בחיים ויש להם משמעות רבה לפעולות שאנו מבצעים ביום יום. צירים לדלתות הבית או המשרד, הם אחד מהמוצרים הללו שלרוב אנחנו לא באמת שמים לב אליהם. אבל, אם אתם בשיאו של תהליך בנייה או שיפוץ אתם בוודאי יודעים שזו לא סתם עוד החלטה. בחירת צירים לדלתות היא בחירה חשובה גם כדי לשמור על שלמות הדלת והמשקוף, אך גם כדי להבטיח שהמשתמשים לא יפגעו מטריקת הדלת בטעות. לכן, אתם צריכים להתאים את הציר למשתמשים ולהבטיח התקנה ללא פגמים בעת החיבור בין הציר, המשקוף והדלת עצמה.

 

בעת רכישת צירים לדלתות אתם חייבים לקחת בחשבון כמה פרמטרים שיכולים להשפיע על ההחלטה שלכם:

 1. גודל- גודל הציר חייב להתאים לגודל הדלת. ציר לא מתאים עלול לתלוש את המשקוף או הדלת ולגרום ליותר נזק מתועלת.
 2. עמידות- ודאו כי הציר מיוצר ממתכות עמידות לאורך זמן שלא מושפעות מחומרים שונים או מנזקי הטריקות.
 3. תנועה חלקה- כדי לשמור על פעילות תקינה של הדלת ודאו כי הציר עובד חלק ולא צריך טיפול בשמן אחת לתקופה.
 4. שקט- ציר מצוין היא ציר שקט. טריקה שקטה מאפשרת לכל להמשיך בסדר היום מבלי להרגיש בכל תנודה בדלת.
 5. קיבוע חזק- ודאו כי לציר יש מנגנון קיבוע חזק שיכול לשאת את משקל הדלת במלי להתמוטט וליצור נזקים.

 

לקטנים ולגדולים – צירים לדלתות חייבים לשמור על בטיחות המשתמשים

רכשת דלתות היא רכישה לא זולה אשר כל בית פרטי או בית עסק מבצע אחת לתקופה. אם כך, בעת רכישת הדלתות אתם רוצים להבטיח שכל הפרטים הכי קטנים סגורים ואתם יכולים להתקין את הדלת בראש שקט. צירי הדלת מפעילים את המנגנון כולו באופן קבוע, ויכולים, אם הם לא מתאימים לגרום לפגיעה במשתמשים. לא אחת ילדים קטנים נפגעים ממשחקים בדלתות הבית וכדי להבטיח שזה לא יקרה גם לכם אתם חייבים לבדוק את כל הקצוות הפתוחים.

כיום מיוצרים צירים לדלתות שיכולים לעמוד בעומסים גדולים מאוד. הצירים מיוצרים מפלדה, סגסוגת ומתכות מורכבות אחרות, כדי להבטיח את חוזק הציר לאורך שנים. מנגנוני הצירים מעוצבים על מנת לשמור על שקט ועל טריקה נעימה של כל דלת. אם אתם רוצים לבחור את הציר המתאים לכם ביותר, צרו קשר עם הצוות המקצועי של מחם קשיחים ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל.