חייגו עכשיו:  03-9626516

מוליכות חום

כל מכשיר אלקטרוני אשר מחובר אל רשת החשמל או פועל באופן עצמאי מייצר חום. מדובר על תופעת לוואי בלתי רצויה וישנן דרכים שונות שנועדו להפחית אותה לרמה שבה היא לא תזיק למכשיר ולא תגרום לבזבוז אנרגיה. מוליכות חום הינה תכונה אשר מסייעת להוריד ולפזר את הטמפרטורה הגבוהה שמיצרים מכשירים אלקטרוניים. חברת מחם קשיחים בע"מ היא חברת אשר משווקת רכיבים מכאניים ואלקטרוניים  למגוון תעשיות. בין השאר החברה מספקת רכיבים שונים גם לתעשייה הצבאית.

מוליכות חום – מה זה אומר?

רכיבים שונים אשר מותקנים במכשירים אלקטרוניים צורכים אנרגיה שבאה לידי ביטוי בפליטת חום. מעבדים, משדרים, ורכיבי הספק הינם חשובים מאוד לתפקוד התקין של המכשיר, ולכן יש לדאוג לקירורם באופן רציף. את פיזור החום ניתן לבצע על ידי שימוש בסגסוגות אלומיניום ייחודיות שניחנות בתכונת מוליכות חום גבוהה. תכונה זו מאפשרת את פיזור החום בצורה שווה ורציפה כך שהמכשיר יוכל לתפקד ללא הפרעות.

תכנון נכון של צלעות  הקירור שמותקנות במכשיר הוא קריטי לתפקודו היעיל. הצלעות סופגות את החום שנוצר ומפזרות אותו באופן שווה. יש לתכנן את הצלעות בהתאם לגודל המכשיר ומטרת השימוש שלו. יש משקל גדול לעובי, שטח הפנים ואלמנטים נוספים וחשובים. בדיוק כמו ברכב, גם במקרה זה הקירור נעשה באמצעות נוזל או אוויר שעובר דרך הצלעות ומקרר אותן.

מה עלול לקרות ללא קירור?

ללא מערכת קירור וצינון נאותה, כל מכשיר אלקטרוני ישבוק חיים לאחר זמן קצר. החום הוא אחד האויבים הגדולים של מכשירי אלקטרוניקה ולמעשה אין כל דרך להשתמש במכשירים אלקטרוניים ללא אפשרות לקרר אותם. ככל שמדובר על מוצרים יקרים שאמורים לתפקד במשל זמן רב ללא הפסקה, סביר להניח שנרצה להשיג מערכת קירור איכותית ואמינה.

היות שמדובר על מערכות שהן לעיתים מורכבות מאוד, יש לקחת את הנושא ברצינות ולא להתפשר על הרמה של הרכיבים החל מהבורג הזעיר ביותר ועד לחלקים שלמים, גדולים ובעלי חשיבות. אם אתם מחפשים פתרונות טרמיים או שיטות לקירור מכשירים אשר נמצאים בידיכם ניתן לפנות אלינו ולקבל את כל המידע הדרוש בנושא זה.

 

מוליכות חום של מתכות

בשעה שאתם עומדים בפני פנייה אל חברה מנוסה לשם רכישתם של רכיבים מכאניים ואלקטרומכניים לתעשייה האזרחית והצבאית, הרי שחשוב יהיה לקחת בחשבון את מוליכות החום של המתכות השונות מהן ניתן יהיה ליצור את הרכיבים להם אתם זקוקים. חברת מחם קשיחים בע"מ עוסקת מזה כ – 30 שניה במתן פתרונות מתקדמים לכל תחומי התעשייה בהתאמה מדויקת לכל צרכיו האינדיבידואליים של כל לקוח ולקוח.

מהי מוליכות חום במתכות ועל מה היא משפיעה?

מוליכות חום הינה תכונה אשר מהווה את מנת חלקן של מתכות שונות. מוליכות זו למעשה אומרת כי בשעה שמחממים את קצהו של גוף אשר עשוי ממתכת, לאחר זמן מה ניתן יהיה להרגיש את החום בכל הרכיב. זוהי תכונה אשר מבטאת את היכולת של חומר מסוים בהעברתו של חום מחלק אחד לחלק אחר.

לא כל החומרים מוליכים חום, אך כל המתכות זכו לתכונה זו. יחד עם זאת חשוב לציין כי מתכות שונות הינן בעלות מוליכות חום בדרגות שונות. כך לדוגמא, הנחושת הינה בעלת מוליכות חום טובה מאוד והיא תתחמם יחסית מהר, לעומת עופרת או טיטניום אשר בעלות מוליכות חום נמוכה. חשוב לציין כי בחירה של סוג המתכת ממנו ייווצר הרכיב המבוקש עליכם חייבת להתבצע תוך שכלול נקודה חשובה זו. תכונה ייחודית זו תקבע האם הרכיב שלכם יהיה עמיד גם בעת חשיפתו אל מקורות חום שונים. אם כי בשעה שמדובר על רכיבים מכאניים ואלקטרומכניים, חשוב כי המתכות שנמצאות בו בשימוש יהיה בעלות מוליכות חום נמוכה על מנת שתובטח הישרדותם לאורך זמן.

ייעוץ ושירות ללא פשרות

חברת מחם קשיחים בע"מ שמחה להעמיד לרשותכם את אנשי המקצוע המיומנים שלה. כך תוכלו אתם ליהנות מקבלת השירות האיכותי והמנוסה ביותר בשעה שאתם מחפשים אחר רכיבים ייחודיים לתעשייה שלכם. הצוות יעמוד לרשותכם ויענה על כל שאלה בתחום ויקפיד להמליץ על המתכות המתאימות לצרכים שלכם ביותר.

מוליכות חום

מוליכות חום – מצמצמים נזקים

לכל חומר בטבע יש רמה כזו או אחרת של מוליכות חום. מוליכות החום היא תכונה טבעית אשר מאפשרת לאנרגיית החום להתגלגל מאובייקט לאובייקט. ככל שמהירות זרימת החום בחומר היא גבוהה יותר כך נחשב החומר למוליך חום טוב יותר. מתכות הן קבוצת החומרים האידיאליים לשימוש בתחום הולכת החום ולכן הם נפוצות מאוד במנגנוני קירור שונים. בתעשייה נעשה שימוש רב בתכונות מסוג זה על מנת לאפשר ייצור בקצב מהיר, ללא חשש מחום קיצוני של מכונות בפס הייצור. מנגנוני צינון וקירור של פסי ייצור משתמשים במוליכות חום של חומרים שונים כדי לצמצם משאבים ולהביא תוצאות טובות יותר לפס הייצור.

לכל מכשיר אלקטרוני או מכונה חשמלית יש תוצרי לוואי שמשפיעים על תפקוד כלל המערכות של המוצר. אחד מתוצרי הלוואי המשפיעים ביותר הוא חום. חום נפלט מכל תהליך ייצור ברמה כזו או אחרת והוא משפיע הן על המוצר והן על המכונה. במידה והחום לא מטופל כמו שצריך, המכשיר או פס הייצור עלול להימצא בסכנת פגיעה ואפילו השבתה. לכן, מפעלים רבים עומלים רבות כדי לאזן את רמות החום של כל מכשיר ולהבטיח את פעילותו למשך פרק הזמן הארוך ביותר שאפשר. על מנת לסייע בתהליך זה, הומצאו לאורך השנים שיטות קירור רבות,  מגישות שונות בעולם המדע וההנדסה. השימוש במוליכות חום הוא אחד מהפתרונות הטובים ביותר שנמצאו בתחום זה.

מוליכות חום – תהליך ידידותי לסביבה

הרכבת מנגנון קירור אשר מבוסס כולו על מערכות מוליכות חום הוא תהליך חיוני לכל מפעל או מחסן. מערכות אלו מיוצרות בהתאם לצרכי המפעל, ותוך חשיבה על המכונות הפועלות בתחומו. ההרכבה היא חד פעמית ולאחריה נדרשת רק תחזוקה שוטפת. לכן, בשונה ממערכות קירור המתבססות על מים, מדובר במערכת חסכונית מאוד. אין בזבוז מיותר של מים וחשמל על מנת להניע את מערכת הקירור לפעולה. בעזרת פיזיקה פשוטה, מצליחים החומרים מוליכי החום להעביר את אנרגיית החום הכלואה בתוך כל מכונה אל חלל האוויר ללא שימוש במשאבי טבע מתכלים. העובדה שמדובר במנגנון פשוט אך יעיל כל כך מאפשרת לבעלי עסקים בתעשייה לצמצם הוצאות להפוך את המפעלים שלהם לירוקים יותר.

כדי לבסס מערכת מוליכות חום אידאלית חשוב להשקיע בתכנון לפרטי פרטים. התכנון נעשה על ידי הצוות המקצועי של חברת מחם קשיחים, אשר מקבל תמונה מלאה על המכשיר ופעילותו. לאחר מכן, נבחרים בקפידה החומרים בהם נעשה שימוש לטובת ייצור המערכת.