חייגו עכשיו:  03-9626516

מוליכות חום

כל מכשיר אלקטרוני אשר מחובר אל רשת החשמל או פועל באופן עצמאי מייצר חום. מדובר על תופעת לוואי בלתי רצויה וישנן דרכים שונות שנועדו להפחית אותה לרמה שבה היא לא תזיק למכשיר ולא תגרום לבזבוז אנרגיה. מוליכות חום הינה תכונה אשר מסייעת להוריד ולפזר את הטמפרטורה הגבוהה שמיצרים מכשירים אלקטרוניים. חברת מחם קשיחים בע"מ היא חברת אשר משווקת רכיבים מכאניים ואלקטרוניים  למגוון תעשיות. בין השאר החברה מספקת רכיבים שונים גם לתעשייה הצבאית.

 

מוליכות חום – מה זה אומר?

רכיבים שונים אשר מותקנים במכשירים אלקטרוניים צורכים אנרגיה שבאה לידי ביטוי בפליטת חום. מעבדים, משדרים, ורכיבי הספק הינם חשובים מאוד לתפקוד התקין של המכשיר, ולכן יש לדאוג לקירורם באופן רציף. את פיזור החום ניתן לבצע על ידי שימוש בסגסוגות אלומיניום ייחודיות שניחנות בתכונת מוליכות חום גבוהה. תכונה זו מאפשרת את פיזור החום בצורה שווה ורציפה כך שהמכשיר יוכל לתפקד ללא הפרעות.

תכנון נכון של צלעות  הקירור שמותקנות במכשיר הוא קריטי לתפקודו היעיל. הצלעות סופגות את החום שנוצר ומפזרות אותו באופן שווה. יש לתכנן את הצלעות בהתאם לגודל המכשיר ומטרת השימוש שלו. יש משקל גדול לעובי, שטח הפנים ואלמנטים נוספים וחשובים. בדיוק כמו ברכב, גם במקרה זה הקירור נעשה באמצעות נוזל או אוויר שעובר דרך הצלעות ומקרר אותן.

 

מה עלול לקרות ללא קירור?

ללא מערכת קירור וצינון נאותה, כל מכשיר אלקטרוני ישבוק חיים לאחר זמן קצר. החום הוא אחד האויבים הגדולים של מכשירי אלקטרוניקה ולמעשה אין כל דרך להשתמש במכשירים אלקטרוניים ללא אפשרות לקרר אותם. ככל שמדובר על מוצרים יקרים שאמורים לתפקד במשל זמן רב ללא הפסקה, סביר להניח שנרצה להשיג מערכת קירור איכותית ואמינה.

היות שמדובר על מערכות שהן לעיתים מורכבות מאוד, יש לקחת את הנושא ברצינות ולא להתפשר על הרמה של הרכיבים החל מהבורג הזעיר ביותר ועד לחלקים שלמים, גדולים ובעלי חשיבות. אם אתם מחפשים פתרונות טרמיים או שיטות לקירור מכשירים אשר נמצאים בידיכם ניתן לפנות אלינו ולקבל את כל המידע הדרוש בנושא זה.