חייגו עכשיו:  03-9626516

חיתוך בלייזר

דיוק היא תכונה חשובה מאוד, כל שכן כאשר מדובר על עבודה עם רכיבים אלקטרוניים או חלקים שאמורים להיום מותאמים באופן מושלם ללא פשרות. חיתוך בלייזר היא שיטה שהוכיחה את עצמה כמדויקת ביותר ורבים מעדיפים לעשות בה שימוש על מנת לקבל את התוצאות האיכותיות ביותר. מחם קשיחים בע"מ הינה חברה אשר עסקת בשיווק של רכיבים מכאניים וגם אלקטרו מכאניים למטרות אזרחיות וצבאיות. היות שמדובר על רכיבים שתפקידם הוא רגיש בדרך כלל, מומלץ לפנות אלינו ואנו נספק לכם מוצר תקין, איכותי ומדויק.

 

מהם יתרונותיו של חיתוך בלייזר

ישנם סוגים שונים של מכונות שנועדו לחיתוך חומרים שונים. לא בכל מקרה נזדקק דווקא למכונת חיתוך בלייזר, שכן ישנם מקרים בהם ניתן להתפשר על הדיוק. לא כך הדבר כאשר מדובר על רכיבים אלקטרוניים, עדינים ויקרים:

  • חיתוך בלייזר חוסך שימוש רב בחומר הגלם ומשתמש במלוא הפוטנציאל הגלום בו. משום שמדובר על מכונה מדויקת מאוד, לא נותרות שאריות וכך ניתן לחסוך בכסף רב.
  • הדיוק מביא אתו מקצועיות. באמצעות לייזר ניתן לחתוך כל צורה גיאומטרית.
  • השימוש בשיטה זו מאפשר לנו גמישות רבה במהלך פיתוח של מוצר כלשהו, כך שניתן להתקדם במהירות רבה יותר ללא עיכובים.
  • המהירות היא גורם חשוב ובעזרת לייזר ניתן לייצר גלילים, תבליטים וצורות רבות אחרות בכמויות גדולות וללא טעויות.
  • מכונת חיתוך לייזר חוסכת בכוח אדם ועל כן הן עשויות לתרום להוזלה של המוצר.

 

איך מתבצע חיתוך בלייזר?

על החיתוך המדויק אחראית תוכנת מחשב ששולחת פקודות למכונת החיתוך. ראשית, מורה התוכנה למכונה על מיקוד של קרן הלייזר אל החומר גלם ובהמשך מתבצע החיתוך המדויק. ניתן לחתוך כל חומר גלם והתוכנה תתאים את עצמה על פי ההנחיות שהיא תקבל. בסופו של דבר הלייזר יפעל באופן שווה על כל חומר.

ישנן עוצמות שונות של קרני לייזר ולכל אחת יש את האורך והעוצמה שלה. לדוגמה, חיתוך מתכת מצריך שימוש בקרן בעלת תדר גבוה. חומרי גלם אחרים יזדקקו לקרן ברמה נמוכה יותר שמצד אחד תבצע חיתוך מדויק ומצד שני לא תזיק לחומר הגלם.