חייגו עכשיו:  03-9626516

גלגלים לתעשיה

גלגלים לתעשיה ממלאים תפקידים רבים בתחום ומסייעים לעובדים במפעלים השונים בתחום השינוע. באמצעותם ניתן לשנע בצורה קלה ודינמית עגלות וציוד כבד או מסורבל. את הגלגלים ניתן להשיג במגוון של גדלים או חומרים. הם גם משמשים במגוון רחב של פריטים מחיי היום יום לדוגמא כיסאות משרד, עגלת קניות ועוד. מחם קשיחים בע"מ עוסקת בשיווק של רכיבים שונים והיא בעלת קשרים טובים עם מיטב היצרנים העולם.

סוגים שונים של גלגלים לתעשיה

גלגלים לתעשיה מיוצרים בהתאם למטרה שלהם. ישנם גלגלים שמסוגלים לשאת משקלים גדולים מאוד ויש גלגלים אשר מיועדים למשאות קלים יותר:

  • לרוב גלגלים לתעשיה יהיו עשויים מפלסטיק, גומי, ניילון (אוקלון), פלדה, אלומיניום ונירוסטה.
  • כל גלגל מורכב משני רכיבים עיקריים שהם גליל ומזלג. הנתונים העיקריים שחשובים בגלילי הם הקוטר הפנימי והחיצוני, סוג המסב, מאיזה חומר עשוי המדרס אשר מצפה את הליבה וחומר הליבה של הגליל.
  • המסב אשר נמצא בציר של הגלגל משפיע על הסיבוב שלו.
  • מסב כדורי מאפשר עבודה בעומס גבוה תנועה חלקה יותר. החיסרון שלו הוא שבטמפרטורה גבוהה הוא עלול להוות בעיה.
  • מסב מחט הוא פחות עמיד ממסב כדורי אך הוא מקל על התנועה. בחום גבוה הוא עלול שלא לעמוד בעומס.
  • מסב בוקסה מיועד לעבודה בעומסים קלים. התנועה שלו הינה פחות קלה וחלקה וניתן לעבוד עימו בטמפרטורה גבוהה.

גלגלים לתעשיה – על קצה המזלג

המזלג הוא החלק שמחבר את העגלה עם הגלגל. ישנם סוגים שונים של מזלגות לגלגלים תעשייתיים שכדאי להכיר:

  • ישנו מזלג קבוע שלא מאפשר לגלגל לפנות הצידה אלא רק בכיוון קדימה ואחורה.
  • מזלג בעל פלטה מסתובבת נותן אפשרות לפנות שמאלה וימינה. מזלג זה מאפשר לכוון אל העגלה במהלך הנסיעה. ניתן להתקין בו גם מעצור בטיחות.
  • מזלג בעל חור מרכזי מחובר באמצעות הברגה וגם הוא מאפשר היגוי לעגלה. ניתן להוסיף מעצור בטיחות.

היות שהגלגל הוא זה המתחכך עם המשטחים עליהם משנעים את הסחורה, עליו להיות מתאים למשקל ולסוג הסחורה שאנו עוסקים בה. כדאי להתייעץ עם מומחים שיסייעו לכם לבחור בגלגל המתאים לעבודה.

גלגלים לתעשיה

עובדים בראש שקט – גלגלים לתעשיה בייצור מיוחד

מפעלים רבים עובדים תחת עומס רב ותוך שימוש בעזרים רבים על מנת להשלים את המשימות ביעילות מרבית. עבודות התעשייה השונות מחייבות את כל העובדים לשמור על תהליכי עבודה תקינים ובטיחותיים על מנת למזער עד כמה שאפשר תאונות במקום העבודה. שימוש באבזור מקצועי בטוח ואיכותי, כמו גלגלים לעגלות תעשייתיות הוא צער מנע חשוב ביותר כדי להגן על עובדים ולאפשר שגרת עבודה רציפיה במפעלים ובמחסנים. תכנון וייצור של גלגלים לתעשייה דורש מחשבה ושימוש בחומרי גלם מתאימים. תכנון זה נעשה על ידי אנשי מקצוע בעל יכולת ראיה מערכתית שייעלו את תפקוד הגלגלים ובו בזמן ישמרו על תקני הבטיחות בדיוק כפי שנדרש. את בגלגלים האיכותיים ביותר לתעשייה ניתן יהיה להשיג מידי חברת מחם קשיחים בע"מ.

גלגלים לתעשיה לכל מטרה ובכל צורה

גלגלים לתעשייה באים במגוון רחב של צורות, גדלים, משקלים ויכולות נשיאה. התאמת הגלגל האידיאלי תלויה בצורת השימוש בו. לנשיאת משקלים כבדים מומלץ לבחור בגלגלים בעלי בסיס רחב ויציב, שעשויים מחומרים מחוזקים ועמידים. גלגלים למניעת החלקה הם מעולים לשימוש דווקא במחסנים ובאזורים מסוכנים, שם חייב הגלגל לספק הגנה רחבה לעגלה ולהבטיח את שלמות הסחורה במתחם.

לכל קוטר של גלגל יש יכולת נשיאת משקלים אחרת ולכן יש משמעות גם לגודל הגלגל עצמו. על מנת לייצר גלגל שישמר יעיל לאורך זמן אתם צריכים לקחת בחשבון את כל מרכיבי העבודה שיהיו לגלגל ולמתחם העבודה בו אתם נמצאים.

מתגלגלים שקט ובזהירות

לצד כל הפרמטרים הטכניים של גלגל לתעשייה, אתם בוודאי לא רוצים לוותר על בחירה בגלגל בטוח לשימוש. גלגל הוא אולי ההמצאה החשובה ביותר לטובת אנשים רבים והוא מאפשר לתעשיות רבות להקל על חיי העובדים שלהם. אבל לפני שאתם רוצים לבחור את הגלגל הראשון בחנות, הקדישו מספר רגעים על מנת לבדוק בדיוק איזה גלגל ישרת את המטרות שלכם בצורה הטובה ביותר, מבלי לבזבז משאבים חשובים.