חייגו עכשיו:  03-9626516

מהדקי דפינה

עם התפתחות הטכנולוגיה פסי הייצור בכל תחומי התעשייה עברו תהליכי אוטומציה נרחבים. אחד מכלי העבודה שבאו לעולם והקלו משמעותית על עובדים רבים הם מהדקי דפינה. מהדקים אלו מאפשרים לכל איש מקצוע לבצע נעילה הרמטית של מכונה, או חלק למקומו. הנעילה מאפשר בעיצור עבודות נגרות, בנייה, קידוח או ריתוך ללא חשש לפגיעה בעובד או באיכות החומרי הגלם והתוצר הסופי. כיום נפוצים בתעשייה מהדקים מסוגים רבים, אשר מאפשרים לכל עסק למצוא את ההתאמה המלאה לצרכים ולאפשר שגרת עבודה בטיחותית ורציפה. עבודה עם מהדקים חוסכת בכוח העבודה ומאפשרת לאדם אחד לבצע כל משימה. בעולם בו התעשייה חייבת לעבוד בקצב מהיר, יעילות היא שם המחשק החדש, ומהדקי דפינה הם בהחלט יתרון בתחום.

אילו סוגים של מהדקי דפינה קיימים כיום?

בתחומי התעשייה מוכרים כיום כשלושה סוגי מהדקי דפינה מרכזיים, בהם עושים שימוש בתחומי עבודה רבים:

  1. Toggle Clampמהדקים אלו מתאפיינים בנעילה קלה ופעולת שחרור קלה של המנגנון כולו. המהדקים מסייעים בביצור עבודות מכאניות. השימוש בהם נפוץ בייחוד בתחום הפחים, תבניות יציקה ומשטחים גדולים.
  2. מהדק פניאומטי- מהדק זה משמש להידוק בלחץ גבוה ללא התערבות אדם. זהו מהדק בטיחותי שהשימוש בו נעשה בסביבת מכשירים מסוכנים- בעיקר בפסיי ייצור ובקרבת רובוטים.
  3. מהדק כוח- מהדק בעל תנועה רציפה להידוק מקסימאלי. למהדק אפשרות להחלפת לסתות בהתאם לצרכי המפעילים. יכולות ההידוק של מכשיר זה מגיעות עד ל2000 ניוטון.

מהדקי דפינה – מצמצמים התערבות אנושית

מהדקים מסוגים שונים מסייעים לפסי הייצור לעבוד בצורה חלקה ולהגיע לתפוקות שיא. מלבד יכולות אלו, לשימוש במהדקים יש יתרון משמעותי נוסף. צמצום החשיפה של כל פועל או עובד פס ייצור למגע מסכן חיים עם מכשור כבד. על ידי אוטומציה של מערכי הייצור והתפעול, פחות ופחות עובדים חשופים לפגיעה והעבודה בתעשייה הופכת בטוחה יותר לכל המעורבים. לכן, התאמה של מהדקים בכמה שיותר אזורים במפעל היא אידיאלית לכל בעל עסק.

ייצור של מהדקי דפינה הוא לא ייצור אחיד. לכל מהדק יש כמה אופציות לשימוש ולעיתים למהדק אחד יש כמה שימושים שונים. לכן בבואכם לרכוש מהדק למפעל שלכם, אתם ודאי רוצים לקחת בחשבון את כל מאפייני העבודה בפס הייצור שלכם. ורסטיליות מהדקים אלו היא גבוה ולכן אתם יכולים להגדיר למהדק אחד כמה משימות, על ידי החלפות והתאמות קלות בשטח. עבדו עם חברת מחם קשיחים המקצועית בכדי ליהנות מן המוצר האיכותי ביותר.

מהדקי דפינה