חייגו עכשיו:  03-9626516

מאווררים וגופי קירור

מאווררים
פתרונות קירור של מאווררים מכל הסוגים AC DC

היטסינק heat sink
מפזרי חום לרכיבים אלקטרוניים, מפזרי חום מיוחדים לרכיבי BGA.

 

צלעות קירור

צלעות קירור הן חלק במערכות הקירור שתפקידן פיזור אנרגיית החום הלא רצויה במערכת או מכשיר ושחרורה אל הסביבה. בענף האלקטרוניקה נקרא גוף הקירור Heatsink משמש לקירור מעבדים, רכיבי שידור ורכיבי מיתוג הספק. סגסגות אלומיניום בהיותן בעלות מקדם מוליכות חום גבוה מאפשרות פיזור אנרגיית החום ושחרורה אל הסביבה באופן אופטימלי. 
צלעות הקירור קולטות אנרגיה בהולכה ישירה מהחלק במכשיר שבו נוצר החום. אנרגיית החום מתפזרת באופן יעיל בצלעות נוכח מקדם המוליכות הגבוה של צלעות הקירור ותכנון מתאים של עובי הצלעות. ופיזור החום מתאפשר באמצעות שטח הפנים הגדול של הצלעות. גיאומטרית, הצלעות מותאמות למעבר אוויר או נוזל והן מוצבות במקביל לזרם האוויר או הנוזל שבסביבת המכשיר.

Malico

Malico

פיתרונות טרמיים ייחודיים

קרא עוד

 

צלעות קירור אלומיניום

ישנם מקומות שבהם צריך לשמור על קירור אם זה כדי לשמור על טיב המזון, אם זה כדי לבצע הובלה בקירור או אפילו כדי לפזר חום בחדרים שבהם הפעילות והעבודה גורמים ליצירת חדר עם מזג האוויר חם מדי שאינו מאפשר שהייה ארוכה ומצב עבודה תקין. צלעות קירור אלומיניום יסייעו לנו להשיג מטרה זו ואותן תוכלו להזמין אצלנו באתר מחם קשיחים. באתר תוכלו למצוא מגוון רחב של רכיבים מכניים ואלקטרומכניים המשווקים בתעשייה הצבאית ובתעשייה האזרחית כאחד. לפרטים נוספים והזמנות תוכלו ליצור עמנו קשר ונשמח לתת לכם שירות.

 

מהן צלעות קירור ולמה הן משמשות?

דמיינו לכם חדר לוהט מרוב אנרגיה, מפעל ובו מכונות רבות שעובדות ואין אוויר לנשום או אפילו מסעדה שבה המטבח רותח מרוב בישולים ועובדים עד כדי כך שלא נעים לעבוד. בכל המקומות האלה ועוד צריך צלעות קירור אלומיניום. צלעות קירור מטרתן למעשה לפזר את החום הלא רצוי ולשחרר אותו אל הסביבה, כאשר פעולה זו עוזרת לשמור על אזור מקורה בעל טמפרטורה מסוימת. גוף הקירור נקרא בשפה המקצועית HeatSink ובאמצעותו ניתן לבצע קירור לרכיבים שונים וכן למעבדים. החומר של האלומיניום מקדמות ומוליכות חום ועל כן מאפשרות קליטה ופיזור של האנרגיה בצורה אופטימלית לשמירה על קירור החדר.

 

צורות שונות של צלעות קירור אלומיניום

ישנן צלעות קירור מלבניות עם שיניים, אחרות בצורה מרובעת ויש כאלה גם בצורה מעוגלת שדומות למדחפים בסירות פדלים (רק לצורך המחשה). ניתן לבצע הזמנה של צלעות קירור אלומיניום לפי מידות מותאמות אישית ובהתאם לצרכים שלכם.

 

דוגמה למקומות שבהם משתמשים בצלעות קירור

בדרך כלל ייעשה בהן שימוש בחדרי שרתים של מחשבים, בתוך מעבדים ורכיבים שונים, במפעלים, בחדרי קירור שונים ועוד.

 

מאווררים כל מתחם בעזרת צלעות קירור אדירות ממדים

אחד האתגרים הגדולים ביותר אשר עומדים בפני כל בעל עסק בתחום התעשייה הוא האוורור במתחם העבודה. אזורי עבודה גדולים מתאפיינים בטמפרטורות חמות מאוד, בייחוד בקיץ אשר מקשות על העובדים להתמודד עם המטלות הנדרשות מהם. כמו כן לא מעט מקומות חייבים להחזיק במערכות אוורור כדי לנדף רעלים שמצטברים בסביבת העבודה ומסכנים חיים. השימוש במזגנים אינו יעיל במקרים אלו, בשל עלויות החשמל הגבוהות והתחזוקה המאתגרת של מזגני ענק. לכן, מרבית בתי העסק בוחרים להתקין מאווררים לתעשייה. המאווררים מורכבים ממנועים חסכוניים ומצלעות קירור אדירות ממדים. לצלעות יכולת גבוה מאוד לייצר סרקולציית אוויר בכל מחסן או מפעל.

צלעות קירור הן מוצר ששינה את סביבת העבודה של פועלים רבים. כיום ניתן לראות שימוש במאווררים עם צלעות קירור במתחמי עבודה כמו:

  1. מחסנים
  2. פסי ייצור
  3. עבודות אלקטרוניקה
  4. מפעלים כימיקליים

התקנתם של המאווררים, ביחס לשיטות קירור אחרות היא פשוטה, וניתן לבצע אותה בעזרת איש מקצוע. אולם טרם ההתקנה חשוב לבחור את צלעות הקירור הגודל הנכון על מנת לשמור על פיזור קבוע של אוויר. צלעות גדולות מידי ידרשו מהמנוע לעבוד קשה, כך תעלה צריכת החשמל. צלעות קטנות מידי לא יספקו את האוורור הנדרש. הצלעות מיוצרות ממתכת כדי לשמור על מידות לאורך זמן, והן קלות משקל בכדי לא להעמיס על הצריכה החשמלית של המבנה.

עבודה בתנאים אידיאליים עם צלעות קירור

בתור מנהלי עבודה בתחום התעשייה אתם רוצים לשחק תמיד על המאזן בין תנאי עבודה מעולים לחסכון בהוצאות העסק שלכם. בתחום האוורור לא תמיד אפשר להתפשר. בייחוד כאשר אתם מתעסקים עם חומרים כימיקליים שיכולים לסכן את בריאות העובדים שלכם, אתם חייבים לבחור במערכת צינון מהשורה הראשונה, כולל צלעות קירור חזקות ואפקטיביות. הטיפול באוויר הדחוס משבבים, או מלא הכימיקליים הוא חיוני גם כדי לעמוד בדרישות החוק וגם כדי להימנע מסכנת חיים לכל מי שעובר באזור.

בבואכם לבחור את מערכת הקירור למפעל שלכם אתם צריכים להתאים את המנגנון לגודל המתחם אם מדובר במתחם רחב מאוד שווה לפצל את המערכת לכמה מאווררים שיוכלו לשאת בעומס. בחרו במנוע חזק, אך חסכוני. ובעיקר השקיעו בעיצוב צלעות קירור שמתאימות לכם, כדי להימנע מתיקונים ושיפוצים בעתיד. אל תחששו להיעזר באיש מקצוע שיכול להעריך בדיוק איזו מערכת קירור תהיה האפקטיבית לכם ביותר. ייעוץ מקצועי מידיה של חברת מחם קשיחים יכול לחסוך לכם כסף רב.