חייגו עכשיו:  03-9626516

פין אבטחה

אחד הנושאים החשובים ביותר שעמם מתמודדים כל בעלי המפעלים הוא נושא האבטחה. במצב תקין כל מפעל עובר בדיקת תקינות אחת לתקופה, כאשר הבודקים עוברים על כל רכיב ורכיב כדי לוודא שהוא תקין. פין אבטחה הוא אחד הרכיבים החשובים, ולכן חברת מחם קשיחים בע"מ מספקת את הפינים האיכותיים ביותר המיוצרים על ידי חברות עולמיות, וכן רכיבים מכניים ואלקטרומכניים שונים עבור ארונות חשמל, תעשיות מכונות ועוד.

 

דברים שכדאי לדעת על פין אבטחה

בעולם שבו האבטחה היא מעל לכל, דווקא הרכיבים הקטנים עושים את ההבדל. אלו הם כמה שימושים משמעותיים עבור פין אבטחה בתעשיות השונות:

 • לשמור על שאר הרכיבים – המכונות התעשייתיות חשופות לטלטלות וזעזועים רבים מעצם פעולתן. זרועות המכונות, פסי הייצור ורכיבים אחרים המחוברים ביניהם עלולים להינתק זה מזה, להיפגע או לפגוע בעובדים. על מנת להימנע ממצב זה, מחברים אותם באמצעות פיני אבטחה.
 • הסוגים השונים – הפינים נבדלים ביניהם מבחינת גדלים וצורות. כך למשל, ניתן להזכיר את פין הטבעת המתאים לשימוש חקלאי, פין נירוסטה, פין ביטחון קפיצי, פין המחובר לשרשרת, פין ביטחון כדורי או פין R כפול.
 • המתכת – פיני אבטחה רבים עשויים מנירוסטה ולא בכדי. מדובר במתכת איכותית שאינה יקרה מצד אחד, ומצד שני כוללת תכונות רבות: היא עמידה בפני פגעים, בעלת תכונות גמישות ואסתטית למראה.
 • לא רק בתעשייה – הפינים מבוקשים לא רק עבור מכונות ייצור במפעלים הגדולים, אלא גם בתעשיית החקלאות והרכב.

 

מה עוד אפשר למצוא בחברה המייבאת פין אבטחה?

פין אבטחה הוא רק אחד מבין המוצרים המכניים המוצעים לתעשיות השונות. כדי שהמפעלים יוכלו להתקדם ולהתפתח, הם זקוקים לשירותים נוספים. אחד השירותים הנפוצים הוא מערכות אוורור תעשייתיות. מאווררים אימתניים מסייעים במלחמה באוויר הדחוס הנוצר כתוצאה מפעילות המתרחשת במפעל (לדוגמה, עיבוד שבבי). הם מסננים את האוויר המחניק ומזרימים אוויר נקי. כמו כן, ניתן למצוא רכיבים לארונות חשמל המצויים בכל מפעל, דוגמת צירים, מערכות נעילה או מנעולים. זאת ועוד, הרכיבים המכניים הם המאפשרים ניידות עבור המכשירים השונים. בזכות גלגלים קטנים אך חזקים, ניתן למשל להוביל ציוד רפואי וציוד מעבדה ממקום למקום.

 

פין אבטחה – קו ההגנה האחרון במפעל שלכם

בכל מפעל מועסקים עשרות עובדים אשר מבצעים מלאכות מסוכנים מידי יום על מנת לספק למשק מוצרים חיוניים שונים. בתוך כל מפעל ובמהלך כל יום עבודה אתם, בתור בעלי המפעל, חייבים להבטיח כי כל העובדים והנחשפים לשטח המפעל יהיו מוגנים בצורה אופטימלית. מיגון זה, נעשה על ידי שורה רחבה של מוצרים ובניהם ניתן למצוא פין אבטחה. מדובר מוצר קטן ממדים בעל יכולת רחבה להגן על משתמשים. את הפין ניתן לייצר בגדלים שונים על מנת להתאימו לכל שימוש ומחומרים בדרגות חוזק משתנות. כל פין יכול להחזיק מבנים שלמים מחוברים ולמנוע התפרקות של מכונות ומכשירים. התאמת הפינים חייבת להיות מדויקת כדי להבטיח את בטחון המשתמשים בכל מכשיר במפעל שלכם. פנו אל חברת מחם קשיחים לשם ביצוע העבודה המדויקת והאיכותית ביותר.

 

כאשר את משקיעים זמן, מחשבה ומשאבים כלכלים רבים כדי לאבטח את כל מתקני המתחם של העסק שלכם, אתם בוודאי לא רוצים ליפול בגלל פין אבטחה אחד קטן. את פין האבטחה ניתן למקם במקומות אסטרטגיים כמו:

 1. מכונות- על מנת למנוע התפרקות של חלקים קטנים מהמכונה או להבטיח את עצירתה המוחלטת.
 2. מוצרים- כדי לנעול מוצר שיצא מפס הייצור ועדיין לא מוכן לשימוש, אולם מבלי להבטיח את נעילתו, יהיה קשה לשמור על שלמותו. דוגמא נפוצה לכך באה מהתעשייה הצבאית, שם חייבים למקם פין אבטחה בכל מוצר כדי למנוע פיצוצים.
 3. כלי עבודה- נעילת כלי עבודה על מנת לשמור על סביבת עבודה בטוחה. כאשר לא משתמשים בכלים חייבים לנעול אותם בצורה מאובטחת ופין אבטחה נותן מענה לצורך זה.
 4. חריצים מסוכנים- נעילת חריצים מסוכנים בפס הייצור, או במוצרים עצמם. זאת על מנת למנוע כניסה של אצבעות לתוך החריץ ופגיעה באנשים.

פין אבטחה – שומרים אל תקני עבודה ברמה גבוהה

פין אבטחה הוא מוצר קטן, קומפקטי וקל משקל. יחד עם זאת לפין האבטחה חשיבות גדולה מאוד בכל מחסן, אתר בנייה או פס ייצור. כדי לוודא שאתם לא מתרשלים בעבודת האבטחה שלכם, אתם חייבים לעגן כל מקום מועד לפורענות בעזרת פינים אלו. את הפין אפשר לרכוש בכל גודל או צורה שמתאימה לכם, בכמויות משתנות. כמו כן אתם יכולים לבחור פינים חזקים שיעמדו בלחצים מכאניים קשים ועדיין יצליחו לספק את הסחורה הנדרשת. אם אתם לא בטוחים מהם הצרכים שלכם, אתם חייבים לערוך בירור עם אדם מקצועי שיכול לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה ביותר.

 

איך לבחור פין אבטחה?

כולנו מודעים לכך שבמקרים רבים דווקא הפרטים הקטנים ביותר הם בעלי החשיבות הגדולה ביותר. אחת הדוגמאות היותר משכנעות לכך היא פין אבטחה – רכיב שאורכו עשוי להיות מילימטרים בודדים, אבל אם הוא לא יהיה איכותי מספיק, התוצאה להוביל לנזק חמור. כפי שניתן להבין משמו, פין האבטחה נועד לאבטח מרכיבים אחרים במגוון רחב של מכונות ושל ציוד תעשייתי. בחירה מושכלת של הפין חייבת להתבסס על ניסיון רלוונטי רחב היקף, וזהו בדיוק היתרון העיקרי של מחם קשיחים בע"מ אשר משווקת שלל מוצרים לתעשייה מזה עשרות שנים.

 

 • החומר שממנו עשוי הפין – פיני אבטחה עשויים ממתכת. בפרט מומלצת האופציה של פין מנירוסטה, בזכות החוזק של מתכת זו ועובדת היותה עמידה לרטיבות. בפרט חשוב להקפיד על פיני אבטחה מנירוסטה כשהשימוש בהם הוא בסביבה שעלולה לגרום לקורוזיה.
 • סוג הפין – סוג פין האבטחה נקבע בדרך כלל בהתאם לצורתו. סוג נפוץ אחד הוא פין R שזכה לשם זה בגלל הדמיון בין צורת הפין לבין צורת האות האנגלית, ויש גם פיני טבעות, פינים כדוריים, פיני ביטחון קפיציים ופין שמגיעים עם חיבור לשרשרת. 
 • מידות – ובפרט אורכו של פין האבטחה.

אפיון מדויק של הצורך ומוצרים של חברות מובילות

המגוון הרחב מאוד של האפשרויות ושלל פיני האבטחה המוצעים מאפשרים התאמה מושלמת לכל צורך ומקסימום תועלת וביטחון. הדרך אל הפתרון הנכון ביותר כוללת קודם כל אפיון מדויק ומדוקדק של הצורך ולאחר מכן הקפדה על בחירת פין אבטחה של חברה אמינה ומוערכת.

בהתאם השירות של מחם קשיחים בע"מ מתבסס על בחינה יסודית ומעמיקה של המכונה שעבורה נדרש פין האבטחה. על סמך המידע הרלוונטי – למשל מבנה זרועות המכונה, מאפייני פס הייצור, אופי הפעולה שמתבצעת, החלקים שעלולים להתנתק זה מזה, מיקום העובדים שנמצאים בסמוך למכונה ועוד – תינתן ההמלצה לגבי הפין האופטימלי. בשלב הבא באה לידי ביטוי ההיכרות הטובה מאוד שלנו עם יצרניות פיני אבטחה מובילות. עוד כדאי לדעת שמחם קשיחים בע"מ משווקת בבלעדיות שלל מוצרים לתעשייה, ובין לקוחותינו אלביט, התעשייה האווירית, קמטק, רפא"ל ועוד.

 

מה היא החשיבות של פין אבטחה בפס הייצור?

באתרים תפעוליים ומפעלים גדולים במיוחד, כאשר כמות האנשים היא עצומה והפעילות היומיומית מתרחשת בקצב גבוה במיוחד, קשה מאוד לשים לב לפרטים הקטנים ולשמור על סביבת עבודה בטוחה ללא נהלים ברורים. בדיוק מהסיבה הזו, יש סטנדרט קבוע שבו כל מפעל צריך לעמוד, על מנת לאפשר לעובדים ולאנשי הצוות להסתובב בחופשיות תוך שהם מרגישים בטוחים בסביבת העבודה. בכל מה שנוגע לתהליך הייצור של מכונות מורכבות בכבדות, כדי לצמצם את טווח הטעות ולהימנע מסקנות מיותרות, אתם חייבים להתקין פין אבטחה יציב וחזק, בנקודות התורפה של המערכות המכניות השונות. הידע והניסיון של צוות חברת מחם קשיחים בע"מ, כמו גם מגוון עצום של מוצרים שעומד לרשותכם, יעזרו לכם לקחת את ההחלטה הנכונה ויאפשרו לכם לעבוד בסביבה בטוחה ובטיחותית.

החשיבות של פין אבטחה במערכות המכאניות הגדולות של המפעל שלכם באה לידי ביטוי ב:

 1. יכולת שליטה ברמה גבוהה מאוד על תהליך היצור. כך שאתם מפעילים את המכונה אך ורק בתנאים שאתם צריכים, כאשר סביבת עבודה בטוחה לגמרי. 
 2. עצירה מוחלטת של המכונה במקרה חירום, אשר תבטיח טיפול מהיר בתקלה, או בכל פציעה שנגרמת כתוצאה ממנה, תקלה. 
 3. הפעלה של המכונה רק כאשר אנשי מקצוע מומחים נמצאים בסביבה, והם אלו אשר שולטים בקצב ובתנאי ההפעלה של המכונה, משום שרק הם יודעים איך לשחרר את פין הביטחון ואיך להפעיל את המכונה בצורה הבטוחה ביותר.

פין אחד שעושה את כל ההבדל

התקנה של פין אבטחה היא אולי משימה שנראית לכם זניחה, לאור העובדה שאתם צריכים להקים פס ייצור חדש לגמרי. אבל בקיץ תקלות אחראית ומקצועית על תהליכי העבודה בעסק שלכם, חשוב שתבינו כמה משמעותית היא העבודה הבטיחותית ועד כמה אתם יכולים להרוויח מסביבת עבודה ששומרת על העובדים. ברגע שאתם מבינים את היתרון, יהיה לכם הרבה יותר קל להשקיע משאבים ולרכוש מוצרים שיהיה קדמו אתכם אל עבר המטרה. כעת כל מה שנותר לכם הוא לפנות לעזרת הצוות המקצועי של חברת מחם קשיחים, לקבלת ייעוץ.