חייגו עכשיו:  03-9626516

פוליאמיד

פוליאמיד הוא למעשה הניילון המוכר לנו בשימושים רבים במהלך היומיום. החומר הוא חלק בלתי נפרד מרשימת החומרים שנמצאים המפעלים שעוסקים בתחום הייצור, ההרכבה וההדבקה. חברות רבות עושות בחומר זה שימוש על מנת לאטום, וגם בשביל לייצב חומרים שונים שאמורים להיות עמידים בחום גבוה. עולם האלקטרוניקה עושה בו שימוש בכל הנוגע לאלמנטים של רכיבים שונים. חברת מחם קשיחים בע"מ  היא חברה שעוסקת בשיווק של רכיבים מכאניים שונים למטרות אזרחיות וצבאיות. בנוסף יש ביד החברה ציוד מתקדם לחיתוך באמצעות לייזר.

 

מהו פוליאמיד?

הפוליאמיד הוא התהוות של פולימרים שהם קבוצה של חומרים אשר בנויים ממולקולות ענקיות. כל מולקולה כזו מורכבת מיחידות קטנות יותר שנקראים מונומרים והם חוזרים על עצמם בצורה של שרשרת ארוכה. כל מונומר בנוי מאטומים מסוגים שנים. הפולימיד הוא בעל תכונות אשר מתאימות מאוד לעולם התעשייה:

  • הוא מבודד חשמל וחום, עובדה שעוזרת מאוד הן בתחום הבטיחותי והן בנוחות העבודה אתו.
  • החומר אינו פעיל מבחינה כימית. עקב כך הוא בטוח ביותר לעבודה אתו.
  • הפוליאמיד הינו בעל טמפרטורת היתוך נמוכה יחסית לחומרים קרמיים ומתכות שונות.

הפולימרים אשר נמצאים בשימוש האדם מתחלקים לטבעיים ומלאכותיים. בין המלאכותיים ניתן למצוא את הפלסטיק שמיוצרים בתהליך אשר קרוי פלמור. הם נקראים פלסטיק עקב תהליך היצור שלהם שבמהלכו הם הופכים לפלסטיים ואז גם ניתן לעצב אותם בקלות רבה.

 

חלקים קטנים וחשובים

כל מכונה גדולה היא בסופו של דבר אסופה של חלקים וברגים רבים שכל אחד מהם הוא בעל חשיבות כלשהי. היות שזה המצב, ניתן לשער שכל חלק צריך להיות ברמה הגבוהה ביותר, איכותי ותקין. השימוש בחומרים איכותיים הינו חשוב מאוד ורק חברה מקצועית ומהימנה תוכל לדאוג לכל הפרטים הקטנים.

דווקא החלקים הקטנים הם במקרים רבים אלו שעלולים לאכזב ולהביא לתקלות שונות. פולימרים הם חומרים שצריך לדעת לעבוד איתם, שכן הם רגישים ויש צורך בדיוק רב בעבודה איתם. טעויות אינן באות בחשבון וכל שגיאה עלולה לעלות בזמן רב וגם בכסף. מחם קשיחים נמצאים בתחום כבר שנים רבות והם ללא ספק החברה המובילה בתחום זה.