חייגו עכשיו:  03-9626516

פוליאמיד

פוליאמיד הוא למעשה הניילון המוכר לנו בשימושים רבים במהלך היומיום. החומר הוא חלק בלתי נפרד מרשימת החומרים שנמצאים המפעלים שעוסקים בתחום הייצור, ההרכבה וההדבקה. חברות רבות עושות בחומר זה שימוש על מנת לאטום, וגם בשביל לייצב חומרים שונים שאמורים להיות עמידים בחום גבוה. עולם האלקטרוניקה עושה בו שימוש בכל הנוגע לאלמנטים של רכיבים שונים. חברת מחם קשיחים בע"מ  היא חברה שעוסקת בשיווק של רכיבים מכאניים שונים למטרות אזרחיות וצבאיות. בנוסף יש ביד החברה ציוד מתקדם לחיתוך באמצעות לייזר.

מהו פוליאמיד?

הפוליאמיד הוא התהוות של פולימרים שהם קבוצה של חומרים אשר בנויים ממולקולות ענקיות. כל מולקולה כזו מורכבת מיחידות קטנות יותר שנקראים מונומרים והם חוזרים על עצמם בצורה של שרשרת ארוכה. כל מונומר בנוי מאטומים מסוגים שנים. הפולימיד הוא בעל תכונות אשר מתאימות מאוד לעולם התעשייה:

  • הוא מבודד חשמל וחום, עובדה שעוזרת מאוד הן בתחום הבטיחותי והן בנוחות העבודה אתו.
  • החומר אינו פעיל מבחינה כימית. עקב כך הוא בטוח ביותר לעבודה אתו.
  • הפוליאמיד הינו בעל טמפרטורת היתוך נמוכה יחסית לחומרים קרמיים ומתכות שונות.

הפולימרים אשר נמצאים בשימוש האדם מתחלקים לטבעיים ומלאכותיים. בין המלאכותיים ניתן למצוא את הפלסטיק שמיוצרים בתהליך אשר קרוי פלמור. הם נקראים פלסטיק עקב תהליך היצור שלהם שבמהלכו הם הופכים לפלסטיים ואז גם ניתן לעצב אותם בקלות רבה.

חלקים קטנים וחשובים

כל מכונה גדולה היא בסופו של דבר אסופה של חלקים וברגים רבים שכל אחד מהם הוא בעל חשיבות כלשהי. היות שזה המצב, ניתן לשער שכל חלק צריך להיות ברמה הגבוהה ביותר, איכותי ותקין. השימוש בחומרים איכותיים הינו חשוב מאוד ורק חברה מקצועית ומהימנה תוכל לדאוג לכל הפרטים הקטנים.

דווקא החלקים הקטנים הם במקרים רבים אלו שעלולים לאכזב ולהביא לתקלות שונות. פולימרים הם חומרים שצריך לדעת לעבוד איתם, שכן הם רגישים ויש צורך בדיוק רב בעבודה איתם. טעויות אינן באות בחשבון וכל שגיאה עלולה לעלות בזמן רב וגם בכסף. מחם קשיחים נמצאים בתחום כבר שנים רבות והם ללא ספק החברה המובילה בתחום זה.

 

פוליאמיד לכל דורש – השימוש בניילון בתעשיות שונות

הפוליאמיד הוא אחת ההמצאות החשובות ביותר של העידן המודרני. בשמו המוכר יותר, אתם ודאי יכולים לזהות את הפוליאמיד כניילון. ניילון הוא אחד מחומרי הגלם המוכרים ביותר בכל תעשייה כיום. אמנם, מדובר בחומר שאינו טבעי ולו השפעות על תחום איכות הסביבה. יחד עם זאת, לא נמצא תחליף הולם לשימוש בניילון. לניילון התעשייתי, הפוליאמיד, יש אינספור צורות, מרקמים, צבעים ואפשרויות חיתוך בהם ניתן לעשות שימוש. בגלל הוורסטיליות הרבה הקיימות בפוליאמיד, הוא מהווה גם חומר גלם למוצרים רבים וגם טכניקה קלה לאריזת מוצרים. הניילון הוא חומר זול יחסית ולכן צריכתו עולה עם השנים והוא מהווה חומר גלם מבוקש מאוד. את החומר האיכותי והייחודי הזה ניתן יהיה לרכוש מידיה של חברת מחם קשיחים בע"מ.

אנו מכירים את הניילון בכל מיני צורות, הן בשימוש הבייתי והן בשימוש התעשייתי. אולם כיום יש כמה תעשיות בהן הניילון מהווה חומר גלם מרכזי:

  1. ביגוד- שילוב סיביי ניילון בתוך בגדים מפחית את עלות הייצור ומאפשר יצירה של בגדים בכמויות מסחריות. כמו כן הבגדים עמידים יותר לשנים רבות. תעשיית הביגוד משתמשת בניילון כמעט בכל מוצר- החל מגרביים והלבשה תחתונה ועד למעילים ונעליים.
  2. חבלים- החל מחבלי טיפוס, מברשות שיניים, רשתות דייג, שטיחים ומיתרים. ניילון הוא חומר חזק שיכול לשאת משקלים עצומים ולכן משמש לייצור חוטים וחבלים שונים.
  3. חלקי מכונות- בשל הגמישות הרבה והעמידות לחום, ניילון הוא פתרון מצוין למכנות. יצירת צינורות גמישים, משטחי עבודה ושקיות הרמטיות מיוצרים מניילון לטובת מכונות בפסי ייצור.
  4. בנייה- תעשיית הבנייה משתמשת בפוליאמיד על מנת לייצר סיבים. סיבים אלו משולבים בבטון ובטיח על מנת לעבות את החומר ולספק יציבות למבנים לאורך שנים.

מתאימים את הניילון לדרישת הלקוח

אם אתם צריכים להשתמש בפוליאמיד, אתם בוודאי צריכים להתאים את חומר הגלם לצרכים שלכם. החל מעובי הניילון, ניילון דק לשקיות אריזה או ניילון קשיח יותר למכונות ופסי ייצור. ועד לצבע וצורה, התאמה מושלמת לעיצוב חיצוני, ניילון שקוף או ניילון אטום. אתם יכולים לרכוש את הפוליאמיד בדיוק כפי שאתם צריכים לקבל אותו לטובת המוצרים שלכם. את הניילון ניתן לייצר בכמויות גדולות ולהבטיח איכות גבוה למשתמשים בפרקי זמן קצרים יחסית. הניילון מייצור בסביבה רמטית אשר מבטיחה רמות ניקיון גבוהות. כך תוכלו לעשות שימוש במוצר גם בתעשיות רגישות כמו אוכל או הייטק. כל שאתם צריכים לעשות הוא להחליט בעזרת איש צוות מהם הצרכים שלכם ולבצע הזמנה.