חייגו עכשיו:  03-9626516

מסילות למגירות

בכל מטבח ישנן מגירות אשר בהן אנו מאחסנים כלים, מוצרי מזון, סירים ומכשירים חשמליים. המגירות הללו מתאימות לנשיאת משקל מסוים שחריגה ממנו עלולה לגרום לקריסה של המגירה. מסילות למגירות הן למעשה אחד החלקים החשובים והקריטיים בכל סוג של מגירה. כאשר אנו באים להתקין מגירות חשוב מאוד להתייחס למטרה שלשמה הוצבה המגירה. חברת מחם קשיחים בע"מ מתמחה בשיווק של רכיבים ומוצרים מכאניים ואלקטרוניים לתעשייה. בין מוצרינו ניתן למצוא חלקים שמיועדים לשימוש יומיומי בתעשייה האזרחית והצבאית.

 

איך בוחרים מסילות למגירות?

כמו כל מוצר איכותי גם מסילות למגירות עליהן להיות מתאימות למטרה שלמן הן הורכבו. המסילות נמדדות על פי כמה נושאים עיקריים אשר מאפשרים לנו לבחור בסוג ובדגם המתאים ביותר:

  • המגירות מבוססות על הנעה על גבי צירים במקרים רבים באמצעות גלגלים. היות שישנן מגירות בגדלים שונים יש להתאים את חוזק המסילה והגלגלים לגודל והמשקל של המוצר שיאחסנו בהן.
  • המסילות עשויות בדרך כלל מפלדת על חלד שאינה מחלידה או מתעוותת, אך שימוש לא נכון במגירה עלול להביא לקריסתה ואפילו לפציעה חמורה.
  • המגירות אמורות להיות שקטות ונוחות להפעלה. על מנת שזה יקרה, הן צריכות להיות מותאמות במאת האחוזים למבנה שבה הן יושבות. הדיוק הוא קריטי שכן כל סטייה הכי קטנה עשויה במהלך הזמן להביא לתקיעה של המגירה או קושי רב בפתיחה וסגירה שלה.
  • יש לדאוג שהמגירה תהיה ניתנת לפתיחה עד לסופה אך מבלי שתיווצר סכנה של נפילה. כדי שזה יקרה מוטב שאנשי מקצוע מיומנים ירכיבו את המגירות.

 

אביזרי בטיחות

כל מתקן שאמור לשמש בני אדם חשוב שהוא יהיה בטיחותי ולא יסכן את מי שמשתמש בו. כל שכן כאשר מדובר על עבודה באולמות יצור, הרמת משאות כבדים וחלקי ברזל שנעים על גבי מסילות. ישנם אביזרי בטיחות שונים כגון מנגנונים למניעת תפיסה של האצבעות ועוד. אצלנו תוכלו לקבל את כל המידע בנושא זה ובנוסף לרכוש את המוצרים שהוזכרו לעיל ומוצרים חשובים נוספים. כדאי לוודא שכל המוצרים הם בעלי תו תקן מחמיר ושהם עמדו בכל המבחנים המחמירים ביותר.

 

סוגי מסילות למגירות

אם אתם מחפשים אחר חלקי חילוף שונים לתעשייה אזרחית וצבאית תוכלו למצוא אותם אצלנו בחברת מחם קשיחים. החברה מספקת רכיבים מכניים ואחרים, גופי קירור, מסילות למגירות, פרופילים, מערכות נעילה שונות, ידיות, גלגלים ועוד. החלקים מיוצרים בארה"ב, באירופה או במזרח הרחוק באיכות הגבוהה ביותר ובעלי תקן ISO. לפרטים נוספים והזמנות צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח להיפגש לביצוע הזמנה.

 

בחירה מבין סוגי מסילות למגירות

ישנן כמה סוגי מסילות למגירות וכאשר אתם בוחרים את המסילות למגירות האחסון שלכם אין ספק כי יש דגש רב על משקל מקסימלי שהמסילות יכולות לשאת, על סוג החומר ממנו עשויות המסילות, האורך שלהן ואם הוא מתאים למגירות, על מנגנון הפתיחה/סגירה שלהן ועוד. כמו כן ישנן מסילות הנפתחות עד החצי ואחרות הנפתחות באופן מלא.

כאשר מדובר במגירות ושטחי אחסון או שינוע של חפצים שונים. חשוב שאלה יעמדו בדרישות שכן משקל כבד מעל המותר על מסילות מסוג מסוים עשוי לגרום לקריסה ולנזקים רבים. אנו מכירים שימוש במסילות מסוג זה כמעט בכל תעשייה, החל מתחום הרכב, התעשייה האווירית ועד אריזות ולוגיסטיקה.

 

סוגים שונים של מסילות

  • מרבית המסילות הנן מסילות טלסקופיות ואלה מיוצרות לרוב כדי לשאת משקל קל. חלק מהמסירות עשויות פלדה או מתכת חזקה אחרת ועל כן גם יכולות לשאת משקל רב יותר בהתאם לצורך.
  • ישנם גדלים שונים למסילות וכי כדאי לבחור את הגודל המתאים ביותר לסוגי המגירות שלכם. בחירה לא נכונה של גודל המסילה עשוי לגרום למגירה או למסלול השינוע לקרוס.
  • מסילות מסוימות בעלות ספיגת זעזועים איכותית ואלסטית ועל כן יכולות למנוע עיוות בעת השימוש לאורך זמן.
  • אין צורך לנקות ולתחזק לאורך זמן כיוון שמסילות אלה לא צוברות הרבה אבק או לכלוך.

 

מסילות למגירות למשקל כבד

בשנת 1991 חברת מחם קשיחים בע"מ החלה לפעול באופן עצמאי והפכה לחברה מובילה בתחום השיווק וההפצה של רכיבים שונים לתעשייה היצרנית. החברה פועלת עם יצרני הרכיבים המובילים בעולם ומשווקת מורשת של חלקים אלו בישראל. החברה מספקת גם שירותי חיתוך והתאמה אישית לצרכים של מפעל הייצור, כאשר החיתוכים מבוצעים על ידי מכונות דיגיטליות מדויקות. ניתן להתרשם ממגוון המוצרים באתר החברה וכן ליצור קשר באתר או בטלפון לפרטים נוספים, שאלות וביצוע הזמנות.

 

שטחי אחסון והחשיבות שלהם

בכל מפעל, משרד, מוסד ציבורי, מוסד חינוכי ואפילו בכל בית שטחי האחסון משחקים תפקיד משמעותי וחלק בלתי נפרד מהחלל במקום. כאשר מדובר במפעלי ייצור הרי ששטחי אחסון משמשים להפרדה בין הרכיבים השונים וכן גם לאחר הייצור יש הצורך למיין חלקים שונים ומוצרים שונים. מרבית שטחי האחסון במקומות כאלו יהיו מדפים ועל כן חשוב שבכל מפעל יהיו גם חלקי חילוף למגירות שכן אלה עשויות להישבר עם הזמן בשל משקל רב. יותר נכון – המסילות הן אלה שנשברות ולכן יש צורך בהתקנת מסילות למגירות למשקל כבד או לכל הפחות משקל כבד יותר ממה שהתכולה במגירה תשקול.

 

סוגי מסילות למגירות במשקל כבד

מרבית המסילות שתמצאו בשוק יהיו מסילות טלסקופיות אולם מסילות אלה לרוב יהיו מסילות למגירות למשקל קל. אתם צריכים מסילות למגירות למשקל כבד, בוודאי כאשר מדובר ברכיבי מתכת וברזל, בברגים, חלקי חילוף ואפילו מוצרים מוכנים בעלי משקל כזה שבכמות הנכנסת על המדף תוכל בקלות להגיע ל50-100-150 קילוגרם מה שכבר נחשב למשקל כבד ביחס למגירה אחת.

על כן תצטרכו מסילות למגירות במשקל כבד העשויות ברזל ויכולות לכלול מנגנוני פתיחה המתאימים עבורכם (פתיחה מלאה, חצי פתיחה וכו'). כמו כן ישנן גדלים שונים של המסילות וסוגי פתיחה שונים כאשר הפופולרי שבהם תהיה המשיכה. ישנם גם מנגנונים הכוללים מנגנון הפעלה עם בלימה שקטה אם זה חשוב לכם.