חייגו עכשיו:  03-9626516

מגנטים לתעשיה

השדה המגנטי פועל בכל רחבי העולם, בזכותו ניתן לעשות שימוש במגנטים לצרכים שונים ולפתור באמצעותם בעיות שונות. מגנטים לתעשיה משמשים אותנו כבר שנים רבות במגוון דרכים. החל ממנועים קטנים בתעשיית הרכב, המשך במכשירי MRI בתחום הרפואה וכלה במכשור אלקטרומגנטי בתעשיית האלקטרוניקה. חברת מחם קשיחים בע"מ משווקת מוצרים בכל רחבי הארץ ומתמחה ברכיבים מכניים לתעשיה, רכיבים אלקטרומגנטיים ועוד.

 

למה משמשים מגנטים לתעשיה?

ישנם סוגים שונים של מגנטים לתעשיה:

  • מגנט קרמי הוא הנפוץ ביותר כיום. הוא עמיד מאוד וניתן למצוא אותו באפליקציות מגנטיות רבות. הוא זול יחסית והיתרונות שלו הם ברמת ההתנגדות הגבוהה של והעמידות בפני חמצון. כמו כן, הוא מחזיק מעמד בתנאים קשים, אינו זקוק לציפוי הגנה ובעל אורח חיים גבוה ויציב. הוא נמצא בשימוש בעיקר בתעשיית הרכב, מוצרי חשמל ביתיים, מנועי חשמליים ועוד.
  • מגנט ניאודמיום הינו מגנט חזק מאוד והוא מיועד בעיקר לתעשיה. המגנט עשוי מסגסוגת של בורון וברזל ומשתמשים בו באפליקציות שונות אשר דורשות שדה מגנטי חזק במיוחד. לעיתים משתמשים בו במקומות שבהם אין מקום למגנטים גדולים.
  • למגנטים באופן כללי ישנה נקודת תורפה והיא חום, שכן החום גורם להם לאבד את התכונות המגנטיות שלהם. לכל מגנט יש את טווח הטמפרטורות שבו הוא מתפקד היטב.
  • ניתן להשיג תוצאות טובות יותר על ידי שינוי בהרכב של המגנט. קיימת אפשרות לרכוש מגנטים לתעשיה שעמידים גם חום של 200 מעלות צלזיוס.

 

תכונות עיקריות של מגנטים

כל מגנט הוא בעל תכונות אחרות שתלויות בהרכב שלו. החומרים שמרכיבים את המגנט הם בעלי משקל רב. למעשה יצור של מגנט הוא לא דבר פשוט ואם יודעים לעבוד נכון אז ניתן לשלוט בתכונות שלו ולהתאים אותו בדיוק למטרה הנחוצה.

כל מכשיר המכיל מגנט לביצוע תפקיד כלשהו, צריך להיות מתוכנן בקפידה על מנת שהוא יצויד במגנט המתאים. בנוסף לכך, יש לדאוג למקום פיזי מספיק בשביל המגנט. לא ניתן להתפשר על איכות המגנט. ביישומים פשוטים ניתן לעיתים להתאים את המגנט לאחר יצור המכשיר, אך באפליקציות מורכבות יש לתכנן מראש היכן הוא יורכב.

 

מגנטים חזקים לתעשיה

מחם קשיחים בע"מ הנה חברה מקצועית ומנוסה בתחום השיווק רכיבים מכניים ועזרים שונים לתעשיה היצרנית בישראל. החברה פועלת עם חברות הייצור הגדולות בתעשיה האזרחית והצבאית ובעלת ניסיון של 30 שנה בתחום. בין היתר החברה משווקת סגרים, ידיות, מסילות, גלגלים, רכיבים לארונות חשמל, רכיבים למכונות, כבלים, אנטנות, גופי קירור וכמובן מגנטים חזקים לתעשיה. לפרטים נוספים והזמנות צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ואנו נשמח לספק לכם מגנטים בהתאמה אישית לצרכים שלכם. כדאי לקרוא מידע נוסף על שימושי המגנטים ולאפיין את סוג ההזמנה שאתם צריכים על מנת להזמין את המגנטים המתאימים ביותר עבורכם.

 

סוגי שימושים של מגנטים חזקים לתעשיה

  • סגירה – מגנטים משמשים אותנו בין היתר כמנגנון נעילה או סגירה של תכשיטים מסוימים, קופסאות, דלתות ואפילו תיקים.
  • תלייה – ישנם מוצרים שאנו רוצים לתלות על ידי מגנוט של המוצר למשטח ברזל כלשהו.
  • ריחוף – מגנטים בעלי קטבים זהים יתרחקו אחד מהשני ויצרכו ריחוף או הזזה.
  • ניקיון – משטחי עבודה רבים, בעיקר במפעלי ייצור אך לא רק, מלאים לעתים בשבבי מתכת שונים וכן פסי ייצור שונים העשויים לכלול שבבי מתכת שונים. ניתן להשתמש במגנט כדי לנקות את משטח העבודה בקלות ובמהירות.
  • הסתרה – כאשר רוצים לעצב או למקם תפאורה ורוצים לעשות זאת בצורה נסתרת שלא יראו את חומרי התלייה וההעמדה.

 

מתקנים מבוססי מגנט וסוגי מגנטים לשימוש

מגנטים חזקים לתעשיה הנם פופולריים במיוחד בשל השימושים הרבים בהם. עוד לא הספקנו לפרוט אפילו חלק רציני מהשימושים שלהם וסביר להניח שאם אתם מתעניינים במגנטים חזקים בעצמכם אתם מבינים את החשיבות שלהם. ישנם סוגים שונים ומתקנים שונים מבוססי מגנט שתוכלו להזמין, החל ממגנטים בצורת בלוק, טבעות, דסקיות או גלילים ועד למוטות מגנט, זוויות מגנטיות ועוד.

מגנטים לתעשייה

מגנטים לתעשייה – הסוגים הנפוצים

מכשור רפואי, פסיי ייצור או אפילו מכונות כבדות, בכולם אנו עושים שימוש יום יומי במגנטים מסוגים שונים על מנת לשפר את פעולות המכשירים. למגנטים תכונות יעילות מאוד למגוון תעשיות ולכן בעלי עסקים רבים נדרשים לעשות שימוש קבוע במגנטים לתעשייה. את המגנט ניתן להתאים לשימוש הספציפי, ולבחור את הרכב החומרים והתצורה בו הוא יצא ללקוח. על מנת להגדיר את כל התכונות של המגנט אתם צריכים לדעת מה אתם רוצים להפעיל ולהיעזר באיש מקצוע כדי לשלוט בהרכב המגנט עצמו. פנו אל חברת מחם קשיחים והבטיחו את עזרתם של המקצוענים.

בתעשייה המודרנית אנו עושים שימוש בשתי קבוצות מגנטים עיקריות. לכל קבוצה תכונות דומות, אבל כל מגנט הוא מעט שונה בהתאם לצורכי המשתמש במוצר. הקבוצה הראשונה של מגנטים היא קבוצת מגנטי הניאודימיום. המגנטים הללו מדורגים על פי רמות המגנטיות ויכולת העמידה בתנאי חום שלהם. למגנטים מקבוצה זו יש יכולות משתנות בהתאם להרכב החומרים, אך הם מציגים לרוב, בעזרת סגסוגות מיוחדות וחדישות, תכונות מגנטיות חזקות מאוד. תחום זה עדיין מתפתח וכל העת ישנם חידושים ושיפורים למגנטי ניאודימיום.

קבוצת המגנטים הוותיקה בה נעשה שימוש בתעשייה היא מגנטים קרמיים. מגנטים אלו נפוצים יותר בתעשייה והיתרון המשמעותי שלהם הוא העלות הזולה יחסית. מגנט זה מיוצר על ידי כבישה או סינטור של אבקת סטורנציום וברזל, תחת סליל מגנטי. הכבישה מסגרת את החלקיקים בכיוון אחד אשר קובע את כיוון המגנוט של החומר. המגנט הקרמי מאופיין בעמידות גבוה מאוד ללא צורך בציפויי הגנה, אורך חיים וייצור זול והמוני.

מגנטים לתעשייה – שימוש לכל תחום בתעשייה

מגנטים לתעשייה מאפשרים לכל בעל עסק למצוא פתרונות קלים וזולים לבעיות נפוצות בתחום העבודה של המפעל. החל משינוע מכונות כבדות, ועד לקיבוע בעזרת מגנטים, הכוח העצום של המגנט נוכח בחיי היום יום של העובדים בתחום. לכן, לא מעט עסקים רוצים למצוא ספק אשר ייצר באופן קבוע מגנטים איכותיים בעלות הוגנת לכל כיס.

ייצור מגנטים יכול להיות ייצור המוני, ללא חשיבות לתכונות המגנט עצמו, כאשר אין דרישה ספציפית מבעל המפעל. אולם, לעיתים למכונות שונות יש צורך בייצור מיוחד, ואז אתם רוצים לפנות לחברה מקצועית שתעזור לכם להרכיב את המגנט המתאים לכם. קמת קשיות, חוזק מגנטי או אפילו צורה יוצאת דופן הם מרכיבים שאתם חייבים לחשוב עליהם בייצור מגנטים לתעשייה.