חייגו עכשיו:  03-9626516

מגנטים לתעשיה

השדה המגנטי פועל בכל רחבי העולם, בזכותו ניתן לעשות שימוש במגנטים לצרכים שונים ולפתור באמצעותם בעיות שונות. מגנטים לתעשיה משמשים אותנו כבר שנים רבות במגוון דרכים. החל ממנועים קטנים בתעשיית הרכב, המשך במכשירי MRI בתחום הרפואה וכלה במכשור אלקטרומגנטי בתעשיית האלקטרוניקה. חברת מחם קשיחים בע"מ משווקת מוצרים בכל רחבי הארץ ומתמחה ברכיבים מכניים לתעשיה, רכיבים אלקטרומגנטיים ועוד.

 

למה משמשים מגנטים לתעשיה?

ישנם סוגים שונים של מגנטים לתעשיה:

  • מגנט קרמי הוא הנפוץ ביותר כיום. הוא עמיד מאוד וניתן למצוא אותו באפליקציות מגנטיות רבות. הוא זול יחסית והיתרונות שלו הם ברמת ההתנגדות הגבוהה של והעמידות בפני חמצון. כמו כן, הוא מחזיק מעמד בתנאים קשים, אינו זקוק לציפוי הגנה ובעל אורח חיים גבוה ויציב. הוא נמצא בשימוש בעיקר בתעשיית הרכב, מוצרי חשמל ביתיים, מנועי חשמליים ועוד.
  • מגנט ניאודמיום הינו מגנט חזק מאוד והוא מיועד בעיקר לתעשיה. המגנט עשוי מסגסוגת של בורון וברזל ומשתמשים בו באפליקציות שונות אשר דורשות שדה מגנטי חזק במיוחד. לעיתים משתמשים בו במקומות שבהם אין מקום למגנטים גדולים.
  • למגנטים באופן כללי ישנה נקודת תורפה והיא חום, שכן החום גורם להם לאבד את התכונות המגנטיות שלהם. לכל מגנט יש את טווח הטמפרטורות שבו הוא מתפקד היטב.
  • ניתן להשיג תוצאות טובות יותר על ידי שינוי בהרכב של המגנט. קיימת אפשרות לרכוש מגנטים לתעשיה שעמידים גם חום של 200 מעלות צלזיוס.

 

תכונות עיקריות של מגנטים

כל מגנט הוא בעל תכונות אחרות שתלויות בהרכב שלו. החומרים שמרכיבים את המגנט הם בעלי משקל רב. למעשה יצור של מגנט הוא לא דבר פשוט ואם יודעים לעבוד נכון אז ניתן לשלוט בתכונות שלו ולהתאים אותו בדיוק למטרה הנחוצה.

כל מכשיר המכיל מגנט לביצוע תפקיד כלשהו, צריך להיות מתוכנן בקפידה על מנת שהוא יצויד במגנט המתאים. בנוסף לכך, יש לדאוג למקום פיזי מספיק בשביל המגנט. לא ניתן להתפשר על איכות המגנט. ביישומים פשוטים ניתן לעיתים להתאים את המגנט לאחר יצור המכשיר, אך באפליקציות מורכבות יש לתכנן מראש היכן הוא יורכב.

 

מגנטים חזקים לתעשיה

מחם קשיחים בע"מ הנה חברה מקצועית ומנוסה בתחום השיווק רכיבים מכניים ועזרים שונים לתעשיה היצרנית בישראל. החברה פועלת עם חברות הייצור הגדולות בתעשיה האזרחית והצבאית ובעלת ניסיון של 30 שנה בתחום. בין היתר החברה משווקת סגרים, ידיות, מסילות, גלגלים, רכיבים לארונות חשמל, רכיבים למכונות, כבלים, אנטנות, גופי קירור וכמובן מגנטים חזקים לתעשיה. לפרטים נוספים והזמנות צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ואנו נשמח לספק לכם מגנטים בהתאמה אישית לצרכים שלכם. כדאי לקרוא מידע נוסף על שימושי המגנטים ולאפיין את סוג ההזמנה שאתם צריכים על מנת להזמין את המגנטים המתאימים ביותר עבורכם.

 

סוגי שימושים של מגנטים חזקים לתעשיה

  • סגירה – מגנטים משמשים אותנו בין היתר כמנגנון נעילה או סגירה של תכשיטים מסוימים, קופסאות, דלתות ואפילו תיקים.
  • תלייה – ישנם מוצרים שאנו רוצים לתלות על ידי מגנוט של המוצר למשטח ברזל כלשהו.
  • ריחוף – מגנטים בעלי קטבים זהים יתרחקו אחד מהשני ויצרכו ריחוף או הזזה.
  • ניקיון – משטחי עבודה רבים, בעיקר במפעלי ייצור אך לא רק, מלאים לעתים בשבבי מתכת שונים וכן פסי ייצור שונים העשויים לכלול שבבי מתכת שונים. ניתן להשתמש במגנט כדי לנקות את משטח העבודה בקלות ובמהירות.
  • הסתרה – כאשר רוצים לעצב או למקם תפאורה ורוצים לעשות זאת בצורה נסתרת שלא יראו את חומרי התלייה וההעמדה.

 

מתקנים מבוססי מגנט וסוגי מגנטים לשימוש

מגנטים חזקים לתעשיה הנם פופולריים במיוחד בשל השימושים הרבים בהם. עוד לא הספקנו לפרוט אפילו חלק רציני מהשימושים שלהם וסביר להניח שאם אתם מתעניינים במגנטים חזקים בעצמכם אתם מבינים את החשיבות שלהם. ישנם סוגים שונים ומתקנים שונים מבוססי מגנט שתוכלו להזמין, החל ממגנטים בצורת בלוק, טבעות, דסקיות או גלילים ועד למוטות מגנט, זוויות מגנטיות ועוד.