חייגו עכשיו:  03-9626516

ידיות למכונות

הן נמצאות שם תמיד. קטנות עד כדי כך שאיננו שמים אליהן לב, אך הן מורגשות בהחלט בעת נשיאת חפצים או הזזתם. ידיות למכונות הן אחת ההתקנים החשובים ביותר, ובלעדיהן לא ניתן יהיה להפעיל את המכונה כראוי. אנחנו בחברת מחם קשיחים בע"מ מייצרים ידיות איכותיות למגוון רחב של מכונות תעשייתיות, וכן מוצרים כמו גלגלים לתעשייה, יריעות גומי או בולמי זעזועים.

 

ידיות למכונות והשימושים שלהן בתעשייה

הידיות התעשייתיות מותקנות בהתאם לדרישות של הלקוחות ולסוג המכונה. קיימים סוגים שונים של ידיות שכדאי להכיר:

  • ידיות נשיאה – לעתים יש צורך להעביר את המכונות הניידות ממקום למקום. לשם כך, מותקנות ידיות נשיאה העשויות מאלומיניום או מפלסטיק. מדובר בידיות חזקות המאפשרות נשיאה בטוחה.
  • ידיות מכופפות – ידיות אלה בעלות צורה נוחה המותאמת במיוחד לפתיחה, נשיאה ושימוש. הצורה של הידיות האלה מתאימה למכונות המופעלות באופן ידני על ידי העובדים.
  • ידיות גמישות – ידיות מסוג זה מתאימות למכשירים ולמכונות ניידות שיש צורך להעביר ממקום למקום. הגמישות של הידיות מבטיחה שהן לא תישברנה בזמן העברת הפריטים הכבדים.
  • ידיות משיכה – במקרים מסוימים יש צורך למשוך רכיבים של מכונה כדי להפעילה, לתקן אותה או להחליף את רכיביה. לשם כך מותקנות ידיות משיכה איכותיות.

 

מאיזה חומר עשויות הידיות?

ידיות למכונות עשויות ממתכות שונות, אם כי הנפוצה ביניהן היא האלומיניום. מתכת האלומיניום מיוחדת בכך שמדובר בחומר קשיח מצד אחד, וקל מצד שני. כך, ידיות העשויות מאלומיניום עמידות בפני תנאי המפעל הקיצוניים (חום, פליטת חומרים כימיים שונים), ומאידך הן קלות משקל ואינן מעמיסות על המכונה. שנית, האלומיניום הוא חומר גמיש, וניתן לייצר ידיות מכופפות או ידיות משיכה. נוסף על כך, לאלומיניום מראה אסטטי ייחודי והוא מתאים לא רק לייצור ידיות למפעלים, אלא גם לשדרוג העיצוב בבתים. מעבר לכך, האלומיניום יציב, נוח לתחזוקה וניקיון ועלותו אינה גדולה ביחס לתכונות האיכותיות שלו.

 

מי מזמין את הידיות?

ידיות למכונות מבוקשות על ידי מפעלים רבים, החל ממפעלי התעשייה הגדולים שבהם מותקנות מכונות לפס ייצור וכלה בבעלי עסקים קטנים המחזיקים מכונות פשוטות יחסית. הידיות הופכות את השימוש במכונה לנוח ומהיר ומאפשרות לבעל המפעל לחסוך בזמן עבודה יקר.