חייגו עכשיו:  03-9626516

ידיות למכונות

הן נמצאות שם תמיד. קטנות עד כדי כך שאיננו שמים אליהן לב, אך הן מורגשות בהחלט בעת נשיאת חפצים או הזזתם. ידיות למכונות הן אחת ההתקנים החשובים ביותר, ובלעדיהן לא ניתן יהיה להפעיל את המכונה כראוי. אנחנו בחברת מחם קשיחים בע"מ מייצרים ידיות איכותיות למגוון רחב של מכונות תעשייתיות, וכן מוצרים כמו גלגלים לתעשייה, יריעות גומי או בולמי זעזועים.

ידיות למכונות והשימושים שלהן בתעשייה

הידיות התעשייתיות מותקנות בהתאם לדרישות של הלקוחות ולסוג המכונה. קיימים סוגים שונים של ידיות שכדאי להכיר:

  • ידיות נשיאה – לעתים יש צורך להעביר את המכונות הניידות ממקום למקום. לשם כך, מותקנות ידיות נשיאה העשויות מאלומיניום או מפלסטיק. מדובר בידיות חזקות המאפשרות נשיאה בטוחה.
  • ידיות מכופפות – ידיות אלה בעלות צורה נוחה המותאמת במיוחד לפתיחה, נשיאה ושימוש. הצורה של הידיות האלה מתאימה למכונות המופעלות באופן ידני על ידי העובדים.
  • ידיות גמישות – ידיות מסוג זה מתאימות למכשירים ולמכונות ניידות שיש צורך להעביר ממקום למקום. הגמישות של הידיות מבטיחה שהן לא תישברנה בזמן העברת הפריטים הכבדים.
  • ידיות משיכה – במקרים מסוימים יש צורך למשוך רכיבים של מכונה כדי להפעילה, לתקן אותה או להחליף את רכיביה. לשם כך מותקנות ידיות משיכה איכותיות.

מאיזה חומר עשויות הידיות?

ידיות למכונות עשויות ממתכות שונות, אם כי הנפוצה ביניהן היא האלומיניום. מתכת האלומיניום מיוחדת בכך שמדובר בחומר קשיח מצד אחד, וקל מצד שני. כך, ידיות העשויות מאלומיניום עמידות בפני תנאי המפעל הקיצוניים (חום, פליטת חומרים כימיים שונים), ומאידך הן קלות משקל ואינן מעמיסות על המכונה. שנית, האלומיניום הוא חומר גמיש, וניתן לייצר ידיות מכופפות או ידיות משיכה. נוסף על כך, לאלומיניום מראה אסטטי ייחודי והוא מתאים לא רק לייצור ידיות למפעלים, אלא גם לשדרוג העיצוב בבתים. מעבר לכך, האלומיניום יציב, נוח לתחזוקה וניקיון ועלותו אינה גדולה ביחס לתכונות האיכותיות שלו.

מי מזמין את הידיות?

ידיות למכונות מבוקשות על ידי מפעלים רבים, החל ממפעלי התעשייה הגדולים שבהם מותקנות מכונות לפס ייצור וכלה בבעלי עסקים קטנים המחזיקים מכונות פשוטות יחסית. הידיות הופכות את השימוש במכונה לנוח ומהיר ומאפשרות לבעל המפעל לחסוך בזמן עבודה יקר.

ידיות למכונות

הידיים שלכם בתעשייה – ייצור ידיות למכונות על פי דרישה

כל מפעיל מכונות מכיר את העבודה שלו בעל פה ועושה באופן אוטומטי פעולות שונות על מנת להפעיל את המכונה. לפעמים העובדים כל כך רגילים לתפעול מכונות שהם לא נותנים את הדעת לחשיבותן של ידיות למכונות. הידיות הן צורת ההפעלה העיקרית של המכונה והן מאפשרות לכל עובד להשלים את המטלה שלו על הצד הטוב ביותר. ייצור ידיות למכונות הוא יצור מותאם לסוג המכונה ולתפעול שלה. הייצור חייב לעמוד באמות המידה המתקדמות ביותר כדי לשמור על עבודה תקינה ובטיחות העובדים במפעל. לכן לפני כל ייצור חייבים לעשות תהליך תכנון והתאמה לדרישות המפעל והמכונה עצמה.

ייצור מחומרים מתקדמים – ידיות למכונות בשירות תעשייה

כאשר מתחילים פרויקט לייצור ידיות לתעשייה אי אפשר להתעלם מהשימוש העתידי בידית בעת בחירת חומרי הגלם. רוב הידיות עשויות מאלומיניום- מתכת קלת משקל אשר מאפשרת עיצוב נוח לכל מטרה. האלומיניום הוא חומר שאינו משנה את צורתו בקלות ולכן יכול לעמוד בלחצים ובתנאים מאתגרים לאורך זמן. תנאי הסביבה של מפעלים רבים חושפים את הידיות לחומרים מסוכנים, למזג אוויר קיצוני ולשעות רבות של שימוש רצוף. לכן הידיות חייבות להיות עמידות מאוד וחזקות.

תכנון ארגונומי מופתי

בגלל שידיות למכונות הן כה חשובות לתפעול המכונה, חשוב לתת את הדעת על עיצובן בצואה נוחה למשתמש. ידיות נשיאה מאפשרות לפועלים להרים את כל משקל המכונה ולהבטיח מעבר חלק ממקום למקום. ידיות משיכה מפעילות חלקים שונים בתוך המכונות ולכן חייבות להיות ארוכות מאוד אך גם חזקות. ידיות פתיחה או סיבוב הן בעלות צורה ייחודית להפעלת חלקים שונים במכונה. לכל ידית יש את היעוד שלה ועל כך יש לחשוב על עיצוב מיוחד שיתאים גם למשימה וגם למפעלי המכונה עצמה. תשומת הלב לפרטים הקטנים מקלה על חיי העובדים ומאפשרת להם לבצע את מטלות היום יום בצורה בטוחה ומהירה, על מנת לשמור על קצב עבודה קבוע. למרבית הידיות יש גם מרקמים שמסייעים לעובדים לשמור על יציבות האחיזה- למשל בידיות נשיאה אשר חייבות להיות חזקות מאוד ולא מחליקות.

לכל מפעל שבו יש מכונות יש דרישה לידיות מסוגים שונים. ועל כן מומלץ יהיה לפנות אל חברת מחם קשיחים בע"מ, בכדי לוודא את ייצורן המקצועי והאמין ביותר.